Eski Sevgilinizi Geri Döndürmenin Yolları

Eski Sevgilinizi Geri Döndürmenin Yolları

eski sevgiliyi geri döndürmek, eski sevgili nasıl geri döner

Eski sevgilinizin tekrar size dönmesini mi istiyorsunuz? Bu yazımızda size bu konuda yardımcı olacak ipuçlarını veriyoruz.

1. Sevgilinizle iletişime girmeden önce kendinize 2 soru sorun:

İlk olarak, ona karşı hala sıcak duygular mı besliyorsunuz? Yoksa yalnızlıktan mı sıkıldınız? Eğer duygularınızdan emin değilseniz onu aramayın. İkinci olarak, onunla olan ilişkiniz gerçekten sağlıklımıydı? Yaşadığınız olumsuzluklar, kavgalar, onun nasıl sinirli bir insan olduğu vs. Eskiden yaşadıklarınızı şöyle bir aklınızdan geçirin. Tekrar onu kazanmaya çalışacağınız kadar değerli bir insan mı?

2. Eğer iki soruya da cevabınız evetse, ona tekrar ulaşmak için önerilere başlayabiliriz.

Eski sevgilinizin nabzını ölçmekle işe başlayın. Örneğin “Facebook’ta ismini görmek ne güzel! Nasılsın? Onun cevabı ile düşüncelerini belli edecektir. Eğer cevap ters ve kısaysa, bu iyiye işaret değildir. Gülücük işaretleri vs. ile yazılmışsa size yeşil ışık yakmış demektir. Unutmayın öncelikle normal bir arkadaş gibi ona yaklaşın.

3. Ona kritik sorular sormadan önce, sevgilisi olup olmadığını anlamaya çalışın.

Eğer ilişki statüsünü online olarak göstermiyorsa, facebook’undaki resimleri karıştırın. Bunlar sevgilisi olup olmadığı konusunda size ipucu verecektir. Eğer fotoğrafların çoğunda aynı kız varsa bu onun sevgilisi olabilir. Ama daha emin olmak için ortak arkadaşlarınızı ve daha sonra da onun ağzını yoklayın.

4. İyi bir cevap çok mu uzak? O zaman kısa bir soru ile kahve içmeye davet edin.

Bu nötr bir istektir. Çünkü ondan romantik bir beklentiniz yok. Sadece kahve içmeye davet ediyorsunuz. Daha önce gittiğiniz bir restoran ya da kafede buluşmanız eski anıların tekrar canlanmasını sağlayacaktır.

5. Randevunuz boyunca geçmişte yaşadığınız eğlenceli, heyecanlı, romantik zamanları konuşun.

Bu durum duyguların yeniden ateşlenmesini sağlayacaktır. Sonra bir fırsatının bulup fiziksel bir dokunuşta bulunun. Mesela yanlışlıkla diziniz dizine değsin ya da eliniz eline.. onun durumunu gözlemleyin;kendini gerimi çekiyor yoksa rahat mı?

6. Son olarak durumun gidişatına bakarak aranızın neden bozulduğu ile ilgili bir konu açın.

Problemlerinizi orada çözebilirseniz kaldığınız yerden başlama ihtimaliniz yüksektir. Çok fazla da üzerine gidip onu sıkıştırmayın ki yeniden başlamadan bitmesin.

ESKİ SEVGİLİYİ GERİ DÖNDÜRMEK İÇİN YAPMAMANIZ GEREKEN 3 ŞEY

Eski Sevgilinizi Geri Döndürmenin Yolları” üzerine 230 düşünce

 1. eski sevgiliyi geri döndürmek için üzerine fazla düşmemek lazım. eğer onu istediğinizi fazlasıyla belli ederseniz bu ters tepecektir. kaçan kovalanır misali…

 2. eski sevgilimi istiyorum hem onu özledigim hem yanlızlıktan kurtulmak için ama o beni görmek bile istemiyorum adeta nefret ediyor benden ne yapmam lazım?sanırım onu takıntı haline getirdim

 3. kızlar eski sevgiliyi geri döndürmek için ilk arayan siz olmayın, sakın ona yalvarmayın. sizi elinin altında görmesin. kendinizi gösterin ama onu görmemezlikten gelin. (örneğin aynı mekanlarda tesadüfen karşılaşabilirsiniz) dış görünüşünüze dikkat edin. hemen onu kıskandırmak için yeni erkek arkadaş edindiğiniz görüntüsünü de sergilemeyin. bu ters teper. kız arkadaşlarınızla gayet mutlu bir tablo çizin. bunlar benim tavsiyelerim.

 4. eski sevgilim tam bir pislikti. beni aldattı. tıpkı acun gibi. eskiden fakirdi. 6 yıldır beraberdik. sonra işleri düzelti ilk beni terketti.

  kahretsin yine de onu seviyorum. onu geri kazanmak istiyorum…

 5. ben bu dediğiniz hataların hepsini yaptım yalwardım ağladım zayıf olduumu ona fazlasıyla gösterdim daha bundan sonra geri döner mi hiç sanmıyorum sanırım çok büyük hata yaptım we geri dönüşü yok…

 6. ßende onu döndürmek icin hersey yaptımm. gururumu ayaklar altına alıp yanına gittim, peşine takıldım we o da hep beni rezil etti. bunların hicbiri cözüm deil bitmisse kesin bitmistir. ama asıl insanın canını acıtan tek tarafLı askın bitmis olmasıdır.. keske bizde onun kdar cbuk bitirebilseydikk herseyi kolayca unutabilseydikk!!!

 7. Ben sevgilimin başka biriyle ilşkisi olduğunu öğrendiğimde beynimden vurulmuşa döndüm. Donup kaldım resmen. Hiç kolay değildi benim için. Tam 4 yıllık bir ilişkimiz vardı. Bir uzmandan yardım aldım. Bu konuda çeşitli kitaplar var onlardan faydalandım. Kendim için birtakım şeyler yaptım. Bir müddet sonra baktım ki, onu unutmuşum. Neredeyse zihnimden yok olmaya başlamıştı ki, birgün beni tekrar aradı ve pişmanlığını dile getirdi. Okuduğum kitapların hiç bu kadar fayda sağlayacağını düşünmemiştim aslında. Şimdi tekrar peşimden koşmaya başladı ama nafile. Amacım onu tekrar kendime döndürmekti başardım. Ama onu kesinlikle istemiyorum. Değerimi anladı ve iş işten çoktan geçti.

 8. Bende sevgilimle ailesi beni onaylamıyor diye ayrıldık :(
  Beni tanımıyorlar. Sadece İzmirliyim diye… Çok üzgünüm. Onu çok seviyorum. Onsuz olamam ki. Ne yapmalıyım??

 9. Ben de Eski Erkek arkadaşı geri kazanma formülünü satın almayı düşünüyorum. Durumum tam psikologluk. Doktora kendimi anlatsam ve bana ilaç verse ne işime yarayacak diye düşünüyorum yanlışmıyım? Bir seansta çözüme kavuşsa sorunum neyse. Bir sürü para dökmek lazım uzmanlara.

 10. Slm kızlar. Ben de sevgilimden ayrıldım 3 ay kadar oluyo ama bn terk ettim..Şimdi pişmanım tabi ama o zaman yapılması gereken en dogru şeyi yaptım diye düşünüyorum….Onu sevdiğimi bildigi için artık umursamaz bi tavır takınmaya başlamıştı. Ne yaparsa yapsın onunla olucamı biliyodu. Artık biraz fazla şımartmıştım sanırım …3 seneye yakın bir ilişkimiz vardı ve tüm akrabaları hatta tüm arkadaş çevresi ilşkimizi biliyodu…Ailesi ile aram oldukça iyi hala arayıp soruyolar ayrıldığımızda herkes aramış barışmamız için ısrara etmişlerdi ama o yanaşmadı beni bırakıp giden o ben özür dilemem diyomuş …Ben bu zaman zarfında hiç aramadım, tabi o da aramadı …İkimizde oldukça inatçı ve grurluyuz sanırım o da üzülüyo bi gün seni özlüyorum diye mesaj atmış ama sabahına sarhoştum kale almasın demiş cevap vermedim diyemi yoksa gerçekten içtigi içinmi öle dedi blmiyorum ama çok içen biri degildir. Sevseydi dayanamazdı gelirdi diyorum inadının, grurunun önüne geçemiyo sevgisi diyorum ama adım atmış oldu sanırım benim de grurum incinmeden onu tekrar nası kazanırım? Çok özledim…

 11. Aşkbaz, ben sana ne kadar üzülsen de eski sevgilini aramamanı tavsiye ederim. Sevgilin hiç değilse benden neden ayrıldın? diye sormak için olsun seni aramalıydı. Neden hemen kabullendi? Durumdan ne çıkardı?

  Çaktırmadan kendini ona göster. Mesela seni görebileceği yerler git. İlk adımı ondan bekle. Zaten amacın onun seni umursaması, farkına varması değil miydi?

  Aranızda iletişim sorunu var bence. Eğer sevgilinle hemen barışırsan, o senin neden gittiğini ve neden geldiğini anlamayacaktır. Böylelikle de amacına ulaşamayacaksın…

 12. peri masalı yaşıyorduk… aklımızın ucundan ayrılık geçmezdi. hep yanımda olur sanırdım. aramızdaki o herkesin kıskandığı sevgi bizi korur derdim. kavgalar sorunlar olurdu tabi olmaz olur mu… ama birgün bu güzel büyüyü bozacak kadar mıydı? asla! ama onun için böyleymiş beni mutlu edecek erkek değilmiş. sanki bunun kararını ben veremiyormuşum gibi kendisi yerime verdi bu kararı. kafası çok karışık tanırım onu. görüşmeyeceğiz konuşmayacağız uzun süre diyor.. elimden ne geldiyse yaptım iyi kötü söylenebilecek herşeyi söyledim onu dinledim kendim konuştum ama nuh deyip peygamber demedi. buluştuk bi süre üstüne,benim zorumla. ağladım, o da ağladı. böyle olması lazım deyip duruyor. uzun bi süre çok uzun bi süreden bahsediyor. bilmiyorum sanki susarsam kendimi özletirsem hayatından tamamen çıktığımı idrak ettiğinde belki diyorum ya belki pişman olur… o kadar güeldiki herşey… çok büyük hata yaptı. umarım hatasını anlar. çünkü biz olmalıydık, çünkü biz oılmalıyız. onsuz nasıl olur bilmiyorum. buralarda ve çevremdeki herkes onsuzda hayata devam ettiğini görünce tekrar gelecektir seni özleyecektir diyor. ama o zamanda sen isteme gururlu ol diyorlar. bilmiyorum. benim için mükemmel olan ilişkimi gurur yüzünden tamamen öldürmek istemiyorum. kafam o kadar karışıkki.. neden bunları yazdığımıda bilmiyorum. biri sihirli değneğiyle dokunup herşeyi düzeltsin diye heralde. kendmi bi filmin içinde hissediyorum. filmde yakıştırdğın kızla erkek olur ya.. sonra başka hayatlardan kopup birbirini bulurlar ve herkesin imrendiği mükemmel bir ilişki yaşarlar ya.. sonra birgün biter deli gibi sevdikleri halde.. biter sadece biter.. sonra ya barışırlar ya kaybedenler klübündeki gibi mutsuz sonla biter film. keşke bizim hikayemizde mutlu sonla bitse.. canım çok yanıyor onsuz. hem çok özledim hem deli gibi seviyorum. ve biliyorumki o da seviyor. ama bi kere ayrıldı gitti işte. ve ne yapıp ne ettiysem uzunca bi süre birbirimizi görmeyip konuşmayacgmzdan ve asla bana umut vermediğinden bahsediyr.. pişman olacak mı acaba.. keşke zamanı hızlandırıp bu susma orucumun sonucunu görebilsem. ya da keşke zamanı durdursamda onsuz tek bir saniyem bile geçmese.. ne yapmalıym hayata tekrar dönmk için.:(

 13. Hande durumuna çok üzüldüm. Bir arkadaşım da seninkine benzer bir olay yaşamıştı.(Arkadaşımın adı Şenay)Uzun süre birlikte oldular. Sonra çocuk ayrılmamız gerekiyor dedi. Arkadaşım sinir krizleri geçirdi resmen. Sözde ortada bir sebep yokken ayrıldılar. Aradan birkaç yıl geçtikten sonra karşılaştılar. Çocuk Şenay’dan ayrıldığı için çok pişman tabi… Şenay çocuğa benden neden ayrıldın o zaman diye sorduğunda çocuk “başka biri var hayatımda. ilişkiye girdik ve ben okızın bekaretini aldım” demiş. Yani onu yüzüstü bırakamam mecburen onunla evlenmek durumundayım ama seni seviyorum demiş. Çok adi bir durum!

  Demem o ki çocuğun hayatında başka biri olabilir ya da ailesiyle ilgili bir problem yaşıyor olabilir…

  Herşey gönlünce olsun cnm.

 14. Burada yazılanları görünce bnde kendi hikayemi yazmak istedim 5 senedir birlikte olduğum erkekten ayrıldım taban tabana zıt düşüncelere sahip 2 insandık. Ben ona göre asi bi kızdım o bana göre baskıcıydı. Kaç kez tartışıp kaç kez ayrıldık kaç kez barıştık bini geçmiştir sanırım… Birbirimizi gördüğümüzde karşı koyamaz barışırdık aramızda tutku ve aşk vardı. Birbirimizi deli gibi sevioduk ama saygımız yoktu. Ne onun bana saygısı vardı ne benim ona yine tartıştığımız bi gün ben ondan özür dilemek için okuduğu şehre gidip süpriz yapcaktım. Snra o gün onun ortak bi kız arkadaşımız ve onun arkdaşlarıyla buluşup ilişkimizi onlara anlattğını öğrendim napayım tartışıoruz die kıskandım ilişkimizi ona buna anlattığı için ağzıma geleni söledim. Ama her ne beddua varsa her ne küfür varsa o da snirlendi ve ayrıldı snra yüzyüze görüştük seni sevdiğim için dayanamıorum yine ama bu sefer çok gururumu kırdın bi erkeğe bnlar denmez dedi daha çocuksun dedi ve bana 2 sene verdi 2 sene sonra buluşcaz ve o süre içinde büyü dedi ama bilmio ki o 2 sene içinde o ne yapcak acaba die içim içimi yiyo ya da bu 2 sene kandrmacamıdır öpüşüp ayrıldık ama bn şunu anladım bi ilişkide saygı şart istediğiniz kadar sevin saygınız yksa olmuo.

 15. Burada yazılanları görünce bende anlatıyım dedim Dilara. Sana benzer bi hikaye de bende. Aynı iş yerindeydik ben sevmiyordum başta. Çok hatalar yaptım ama her seferinde beni affetti sevmemi bekledi beni çok sewiyordu biliyordum. Sonra öyle bir aşık oldum ki ona aramızda kötü hiçbirşey yoktu çok bağlıydık..ailesiyle tanştım sülalesi derken iş ciddi boyuta gitmeye başladı ne aldattığını ne de başka birşeyini duydum. Birbirimizi deli gibi kıskanıyorduk..Ben sewdikçe o kaçtı ağladım yalvardım barıştık ağladım yalvardım barıştık. Ama son zamanlardaki umursamaz halleri beni çileden çıkartıodu yüzük taktık we ben iki gün sonra yüzüğü çıkartıp attım hiçbirşey söylemedi. Tek kelimesi yoksun hayatımda.. Bende tamam dedim aramadım sormadım ama hergün iş yerinde karşılaşıyoruz. 2 hafta oldu en uzun süren ayrılığımız herkese bitti artık sewmıyorum demiş..acaba hayatında başka biri mi var anlamıorum onsuz geçen her gün zehir gibi geceleri aramadan uyumamak için telefonları uzaklaştırıorum başka şeyler yapıyorum dönmeyecek biliyorum ama onu geri kazanmak istıyorum napmalıyım..

 16. Offf bende ayrıldım üç gün falan oldu :s ama o da bende çok inatçıyım benm mesaj atmamı bekledi ama bi gün boyunca mesaj atmadım yani burda öfkeyle kalkıp zararla oturan ben oldum. nedenine gelinceyse arkadaşım okul arkadaşıyla görmüş, arkadaşını geçiriomş ben kıskanrım diye de bana solememiş. akşam arkadaşm gelip bana solediğindeyse deliye döndüm bi kaç mesaj attm kimdi falan die sonrada hemen bitirdim. burnu sürtsün falan demiş arkadaşına ama ertesi gün faceden kaldırmış beni.yani sanrm tamamaen bitti gerçeğini kabullenmeliyim artık.bilmıyorum çok üzgün değilim ama onu tekrar görmeyi çok isterim yani çıkmasak bile barışmasak bile tekrar onu görme isteği çok ağır basıyo bugün arkadaşlarını gördüm konştuk iyi geldi, onlarla konuşmak.Herşeyin hayrlısııı yhaaa onla sonumuz yoktu biliyorum ama bole bi nedenden bitmesi üzdü beni şu an kafam karmakarışıkkkkkkkkkkkkkk…..

 17. Bir erkekten beklentileriniz hiç bir zaman kendinizden beklentinizden daha fazla olmasın. Onu istiyorsanız ki bundan eminseniz. Bırakın herkesi tadsın en son size gelsin. Son olmak ilk olmaktan her zaman iyidir. Bir erkek gidiyorsa ya sıkılmıştır yada beklentilerini alamıyordur. Bir erkeği eğlendirecek vaktiniz bir erkeği mutlu edicek haliniz varsa o yokken bunu kendiniz için yapın. Mesela spor yapmaya başlayın. Dans kurslarına başlayın. Bir işe başlayın. Daha erken uyanın. Daha çok gezin. Daha çok para harcayın. Saçlarınıza bakım yaptırın. Alışveriş yapın. Bir bakacaksınız o geri dönmüş. Deneyin. 2 3 yılınızı mal gibi onu severek harcıycanıza bunları bir deneyin. Birşey kazanmadığınız gibi bir şeyde kaybetmezsiniz.

 18. Okudukça insan yazmadan edemiyor.Benimde mutlu süren bir ilişkim vardı 2 gün önce ayrıldık. Arkadaşını ekledim konuştuk yardımcı olması için öğrendiğinde aradı en nefret ettiğim şeyi yaptın benden uzak dur vs dedi…
  Ve şuan kafam o kadar karışıkki bigün onu istemediğimi belirten şeyler yazıyorum diğer bi gün hala sevdiğimi söylüyorum, arayıp her zaman gittiğimiz cafeye çağırıyorum . Bugün o cafeye çağırmak için aradım ama cevap olumsuz gelmiycem dedi gel dedim gelmiycem dedi bi süre inatlaştık öylece..
  Benden artık nefret ettiğini tamamen bittiğini söylüyor. Faceden msnden engelliyor siliyor ama facede bi sayfası var orda hep isyancı şeyler paylaşıyor . onu deli gibi sevdiğimi biliyor tabi bende onun.. Kısaca anlattıklarıma ragmen ne yapabilirim lütfen birisi fikir versin :( nasıl döndürebilirim onu geri .. Cevap gelme umuduyla yazıyorum :S

 19. Candancım durumuna çok üzüldüm ama çok yanlış bir yoldasın. Erkekler onlara sakız gibi yapışan kızlardan hiç hoşlanmazlar. Ona imkansız görünen kızlara doğru yelken açarlar. Sen anladığım kadarıyla kendini hiç ağırdan satmıyorsun. Hemen telefonundan numarasını sil. Bidaha arama. Yüz verme. Madem istemiyorsun bu dünyanın sonu değil gibi davran ve sonucu bekle…

 20. Merhaba. Benim de ılışkım 3 hafta once bıttı. Hersey cok guzeldı herkez bıze ozenıyordu ve birbirimizi cok sevıyoruz..Ayrılcagı gun gulduk konustuk benı ck sevdıgını bana bısey olursa yapamıcagını soledı ve bana ogun bana ailesinin unv ıcın cok baskı yaptıgını 3 ay neredeyse gorusemıcegımızı soledı ve butun gun ders calısıodu bende kendısıne derslerınle benım aramda denge sagladıgın surece sorun yok dedım. yaklasık 2 3 saat sonra olmuyor dıyıp benden ayrıldı. Bır msjla 3 senemızı bıtırdı benı cok zor durumda koydu. Hanı deflarca dedım cık karşıma yada ara dekı senı sevmıyorum bıtsın. Ama onuda demıorum dün msj attıp saglık durumumu sordu ben umrundamı dedım. o ıste konustukca umutlnırsın dedı. ıstemıorum dıyo. ama ben onun hala benı sevdigini biliorum lutfen yardım edın napmam gereklı benım kalbımın kapıları tek ona acık benım dermanım o..

 21. Benimde 8 aydır süren bi ilişkim vardı.çok seviyeliydi.çok saygılıydık birbirimize sevgilim 30 yaşında ve çok ayrıntıcı ama çok olgundu ben biraz asi hep bitiren taraf olrdm ama hep alttan alırdı çok sinirli olmasına rağmen seni büyütücem derdi bana. Tahminimden fazla değer verdiğini bilirdim ama 4 gün önce msnde sabaha kadar gayet güzel konuşup sabahı için buluşmaya karar verdik ertesi gün hiç aramadı. Bu 4.gün o günden beri bi kez aradım cvp vermedi öle bişe demeden çekip gidicek bi erkek değildi. Niye böyle yaptı anlamıyorum. Hayata küstüm resmen onun kadar anlayışlı şefkatli olgun bi insan nasıl bunu yapar kimseyi bu kadar sevmedim. Napıcam biriyle konuşurken bile ağlıyorm yasta gibiyim nolur bi fikir verin:(((((((((((((

 22. Edacım üzülme. Öncelikle neden böyle olduğunu anlamaya çalışalım. ilişkin daha çok yeniymiş. Erkek arkadaşın 30 yaşında. Peki sen kaç yaşındasın öğrenebilir miyim?

 23. Üzgün, belli ki erkek arkadaşının üzerinde bir baskı var. O üniversiteyi kazanabilmek için sürekli ders çalışıyor. Eminim ailesi de “Seni dersten soğutacak herşeye ara ver” diye baskı yapıyordur. Kolay bir süreç değil bu. Kişi bunalımdayken sinirini en yakınındaki, en sevdiği insandan çıkarabilir. Tabi erkek arkadaşının hayatında biri yoksa büyük ihtimalle senden ayrılma nedeni üniversite baskısıdır.Peki sen üniversiteye hazırlanmıyor musun?

 24. Evet hazırlanıyorum derslerım gayet ıyı. Hayatında bırı olucak kısılıge sahıp bırı değıl. Sadece bana uygun dılle anlatabılırdı, bole olmuyabılırdı. Insanın zoruna gıdıyo. O kadar emek verıyosun ama karsılıgı bu. O kdr kırık kı kalbım oyle bıseykı hadı atıyım copede gıtsın ole bısey yok yanı… seviyorum, sevdgınıde bılıorum ama ne yapacağımı da bılmıorum..

 25. Üzgün, derslerinin iyi olmasına sevindim. Şu anda hayatınızın dönüm noktasındasınız. Birkaç ay sonraki sınav hayatınızın gidişatını belirleyecek. Bu sebeple sevgilinin bu tür ruhsal değişimler yaşamasını normal görüyorum. Sen onu bir süre arama. (10 – 15 gün kadar) Gidişata bak bakalım. Eğer sana geri dönüş yapmazsa o zaman bir plan yapabiliriz. Ama şu anda sakin olup, derslerine odaklanıp beklemeni tavsiye ediyorum.

  Eğer Haziran ayı geldiğinde eski sevgilin sınavı kazanıp gider ve sen kazanamazsan asıl ilişkiniz o noktada kopar. Hem de bir daha birleşmemek üzere.Elinden geldiğince kendini derslerine ver, bu şekilde hem aklını meşgul etmiş olursun, hem de onunla yaşayacağın gelecek için yatırım yapmış olursun.

 26. Peki olur teşekkr ederım ılgınız ve yardımcı oldugunuz ıcın :) Zaten en son 3 gun önce knustuk ıstemedıgını dıle getırdı ama sevdiğinide biliorum beklmekten baska carem yok..

 27. Biz yaklaşık 1 hafta önce ayrıldık. Ayrılığımız ailesi yüzündendi.Yani bana ilk öyle dedi.Sonra itiraf etti artık seni sevmiyorum diye ve tabiki ben de çok üzüldüm.biz birbirimizi çok seviyorduk çok iyiydik birbirimize karşı.o kadar mutluyduk ki anlatamam.hatta ayrılmadan 3-4 saat önce sinemaya gitmiştik.orada seni çok seviyorum dedi,elimi tuttu,beni öptü falan.ama noldu da artık beni sevmiyorum anlamıyorum.ama ben onu hala çok seviyorum.şu anda face’den konuşuyoruz ama arkadaş gibiyiz.ilk tanıştığımız günlerde ki gibi yani.ben çok üzülüyorum böyle olmasına arkadaşlar.ben onunla yüz yüze konuşmak istiyorum ama nasıl ikna edicem bilmiyorum.ben onsuz yapamıyorum.kaç günden beri rahat uyku uyuyamıyorum.lütfen yardım edin arkadaşlar lütfen….

 28. Hayatcım aslında onu bu kadar sevdiğini söylemesen, bu çocuk ne istediğini bilmiyor, güvenilmez. Bu sebeple ondan kurtulduğuna sevin derdim, dışarıdan bakan bir gözle.

  Ama madem onu geri istiyorsun bir kere onunla şu arkadaşça muhabbetleri de bir kenara bırak. Bak ben bu kızı terk ettim ama arkadaşız, canım sıkılınca elimin altında nasılsa geri dönerim izlenimi olmasın çocuğun üzerinde. Senden bi uzun süre haber alamasın. Merak etsin. Biraz gizemli ol. Face’de acı aşk sözleri falan da paylaşma. Bir müddet haber verme kendinle ilgili. Daha sonra arkadaşlarında gittiğin bir eğlencede çekilmiş mükemmel fotolarınla face’e girişini yap cnm. Ama onu hiç mi hiç takma, konuşma.

 29. Acaba banada yardımcı olurmusunuz ?canım çok yanıyor.erkek arkadaşımla ayrıldığımız süreç tam 3 hafta oldu.Ama benim çok canım yanıyor.unutamıyorum.onu geri istiyorum.ayrılma sebebimiz çıktığımız süreç içinde 1 kıza senden hoşlanıyorum demesi oldu.kız ona ters cevap verince kızdan uzak durdu.bunu öğrendiğimde beynimden vurulmuşa döndüm.facesinin sıfresının bnde oldugunu bılmıyordu.bulustuk dedim boyle boyle yaptın ayrıldık.ayrılmamış cok siddetlı oldu.afedersiniz ama en sonunda küfür bıle ettım.1 hafta sonra dayanamayıp ona mesaj attım.benden uzak dur dedi salça gb.muhhabet yaptı.sonra 2 medeni insan gb.ayrıldık.mutlu ol dedi.msn den faceden flnda silmedi beni.telefon numaramda duruyor.ne zaman dısarı cıksam ona denk gelıyorum.nefes alamıyorum.duyduguma gore 1 kıza takılıyormuş.bır baska kız daha var.ayrıca kendınden oldukça kucuk bır kızlada takılıyormuş.geçenlerde denk geldığımızde bnm oldugum mekana geldı gozume gözüme soktu ben buradayım dıye.onun yuzune bunu vurunca ne sacmalıosun neyıne taktın fln dedi.denk gelıcez elbet dedi.her denk geldıgımızde bu muhabetlerı acma kendini 1 sey sanma dedi.Acaba bana geri dönme olasılığı varmı ?onu cok sevıyorum.ve onun işi icabı mutlaka denk gelicez.

 30. Tuana, erkek arkadaşının başka bir kıza olan ilgisini duyduğunda verdiğin tepki gayet normal. Ama burada yaptığın en büyük hata ilişkiyi bitiren taraf olmana rağmen, ilk arayan tarafın da yine senin olmandır. Yanlış anlama ama anladığım kadarıyla eski erkek arkadaşın, ayran gönüllünün teki. Her gördüğü kızın peşinden koşan, kızları oyuncak gibi gören bir erkek. Bu tip erkekler hayatlarında sürekli heyecan ararlar.

  Kendini geri çekip, gizemli bir hava vermen bu adamı sana karşı meraklandıracak ve bir süre sonra ondan artık hoşlanmadığını düşünerek seni aramaya başlayacaktır. Ama burada yapman gereken en önemli şey sabırlı olmak ve ona sanki hayatta yokmuş gibi davranmak, ayrıldıktan sonra da yaralarını çabuk sardığını göstermektir. Onu ne olursa olsun sakın arama canım.

 31. Sanırım ben buradaki en yaşlı dertliyim! 2 yılı aşkın süre ruh hastası olduğunu nihayet anladığım hayatımın aşkından sonra, uzundur peşimde olan bir insanla yakınlaştım. Benden 13 cm kısa ama dünya tatlısı, kariyer sahibi biri işte. En son yemeğe gittik, elele Dedemin İnsanlarını izledik, kahve içtik, ve akşam beni Modumda değilim lafıyla eve bıraktıktan bir saat sonra ziyaretime geldi… senden başkası yok dedi ısrarla. Normali bu dedim, cici cici ayrıldık ve beni 12 gün aramadı! Yılbaşında bir 20 saniye bile aramadı! Ben de onun için aldığım kum saatini iş yerine bıraktım… sekreterlerine! Üstüne hemen aradı ama telefonu DUYMADIM. Sandım ki ısrarla arayacak… hayır, üstüne ben kaç kez aradım günler sonra… telefonlarımı açmıyor. Salakça bi mesaj yazdım: Kum saatimi geri istiyorum diye… sonra salakça bi mesaj daha: O senin için arandı bulundu, umarım sevdin diye… yine tepki yok. Aramıyorum artık. Ama sinir oldum kendime. Hadi kum saatini götürdün bıraktın, telefonu da açmadın… kızgın mesajlar niye? Çok farklıyız ama o bay doğruydu… şimdi amacım… küçük bir şehirde yaşadığımız için TESADÜFEN karşılaşmak ve çok iyi ve mazbut görünmek… ama acaba değer mi?

 32. Delikedi, erkek arkadaşın çok yakışıklı değil ama kariyeri ve kendine güveni yerinde olan erkekler grubundan anlaşılan. Bu tip adamların egoları yüksektir. Cool takılmayı severler. İstediklerine kolay ulaşmaya alışmışlardır. Çünkü onlar – tipleri yerinde olmasa da – yakışıklı ve aptal bir erkekte olmayan zeka, beceri ve paraya sahiptirler. Ayrıca işleri de başlarından aşkındır. Bir sevgilinin peşinden koşmayı (onu elde ettikten sonra) istemeyebilirler.

  Onunla tesadüfen karşılaşmanın ve ona iyi görünmenin değip deymeğeceğini sormuşsun. Ne kadar süre birlikte oldunuz? ve ileri seviyede bir yakınlaşmanız oldu mu?. Tabi çok özel bir soru olduğu için cevaplamayabilirsin…

 33. Ya Eski Erkek Arkadaşı Geri Kazanma Formülü daha eski ve kaliteli bir kitap. diğerleri onun takliti olarak çıktı piyasaya.İçleri de çok boş. Benden söylemesi…

 34. İnsanın okudukça kendi hikayesinide yazası geliyo. erkek arkadaşmla ayrılalı 7 ay oluyo ama ayrıldıktan sonra defalarca konustuk. bi çok kez mesj attık birbirimize. bi keresinde aradım onu ve yüzyüze konusmak istediğimi söyleyecekken o söyledi. buluşmak için gün ayarlandı ve ben buluşma yerine gittm ama ona msj attıgımda işinin çıktığını ve gelemyceni söyledi. aradan 2 ay geçti bi gece msj atmış özledim diye yine buluşmak istedi bende yine tamam dedim çünkü tek istediğim yüzyüze görşmekti . birbirimizi görürsek özlediğimizi anlarz ve barışırz sanıyordm. sonra yine gittm buluşma yerine ve ona msj attm işte olduğunu ve işten sonra buluşcagımızı sandığını söyledi. ama ben ona buluşma saatini söylemiştm biliyodu. sonra ben ona bi daha bana msj atmamasını söyledim. bir aydr knşmyrz ama ayrıldktan sonra facede ilişkisi olmadı ve hala üzgün şeyler paylaşıyo özlediğini yazıyo faceye. ben bunları kendi üstüme alınıyorum ve onu çook özlüyorum.

 35. Ayrılalı 10 gn oldu aslına bakarsanz cok ta uzun süreli br ilişkimz oldgunu söyleyemem. ocak 23 de basladık birbirimizi tanıyorduk aslında önceden. bu askerdeyken teklıf etmıstı ben asker piskolojısını kaldıramıycgm için kabul etmedm. Ama birlikte vakıt gecrmıstık. Gecmısı boswerelım. Bu ilişkiyi cok istedm gercekten de ailem bildiği için cok güvenmiş ve kısa bir surede cok baglanmıstım. Hersey yolundayken 1 gün boyunca mesaj atmadı. Tabı biliyordum işten geldgı için yorgndu we uyuyrdu ama ya uyandgında hc mı düşünmedı benı ben artık saatler gectkce dayanamaz hale geldım we ona herseyn bttgnı we ona ihtycm kalmadıgını soledım o ise 3 saat snr cewap werdı kontorum yoktu işteyım nettn yenı aldım knt senn konusma anlaysn bumu dedı. İnanann size cok pişman oldm yazdıgma ya sewyrum onu. Sonra ben de hc brsey yazmdm ustnden 1 gn gectı we mesaj attm sonra konusuruz dedı. Bende brsey dememdm sonra daha fazla dayanamdm yani 1 gn gectı. Kalbnde bana yer warmı die sordgmda cewap gelmdı snrkı gn YOK ESRA BUNCA OLAN SEYDEN SNR YOK DEDI we işte o an dünya basıma yıkıldı. Ben yaptım cezasnı cekyrum inann cok pişmanım onn bana geri dönmesı için ne yapablrım arkdslar we brsey daha war bunun samımı oldgu kız arkdsları war acaba onlar mı fişekledi onu o cok duygusaldr ne olablr sizce

 36. Esracım, aslıda sevgilin sana bir gün mesaj atmadı diye ona kötü şeyler yazman doğru olmamış. Üstelik eski sevgilin eli boş gönlü hoş bir erkek de değil. Çalışıyor…

  Bir defa sen aklından şu “telefon sevgililiği”ni bir çıkar. Bazı çiftlere bakıyorum afedersiniz tuvalate giderken bile “aşkım tuvalete giricem” diye haber veriyor. Ayrı yerlerdeyken bile her an konuşmak, ilişkiyi kısa sürede tüketir. Ayrılıklar çabuk gelir.

  Bunun haricinde, erkek arkadaşın da durumu abartmış biraz.Bir mesaj için bu kadar bozulup gemileri yakması doğru değil. Belli ki o senin pişmanlığını anladı ve seni süründürmek istiyor. Bir araya gelip, iletişim kurmayı dene. Ama şu telefonu aradan çıkar.Ona naz yaptığını, onun da hemen tepki verdiğini belirt. Eğer sana yüz vermiyorsa başka bir yol deneyelim.

 37. İpekcim hangi sebeple ayrıldınız bilemiyorum ama erkek arkadaşının biraz psikolojisi bozuk sanırım. Senden bir daha randevu istediğinde mesajına cevap verme.Randevusunu kabul etme.

  Face’de o istediği kadar hüzünlü acıklı şeyler paylaşsın sen hiç yorum yapma ve karşılığında sen hiç ama hiç acıklı sözler ya da şarkılar paylaşma. Bir süre daha onu face’den müdahale etmeden izle (10 gün kadar). Sonra onunla alakasız bir şekilde arkadaşlarınla eğlenirken çekilmiş harika fotoğraflarını yayınla face’de.Ondan sonra sana olan ilgisi nasıl artıyor gör bakalım ;)

 38. Lokum abla bu önceden böle degldı. Haklısın cok üstüne gitmıs olablrım ama o mesajı yazmadan önce ablama arattım onu konustular falan. yenı uyanmıs ama benı hic sormadı ben burda ölüyorum o ablama ardsm acıl cagrdı knt yok alınca ben senı ararım dedı saat 10 oldu 12 oldu ne mesaj ne de aradı. bende br anlık öfkeyle yazdım onu oda bu mesaja gece 3 de cevap verdı. smdı ben ne yapablrım? Bunun arkdsları neden olablr benden uzaklasmasına. Bir yazılarından anldgıma göre arkdasları kmseyle paylasmak istmyr br gurup gibi brsey yanı. hadı onu gectım benm ewde br sorunum oldgu zmn ona ters brsey diyemyecm mı hep bole kacackmı benı anlması gerekirken o kacıyor.

 39. Esra, değişmeyen tek şey değişimin ta kendisidir. Senin de dediğin gibi insanların bir günü bir gününe uymayabilir. Seni aramıyorsa belki o gün konuşmak istememiş bile olabilir. Sevgili olmak demek günün belirli saatlerinde, rutin bir şekilde birbirinizden haber alacaksınız demek değildir. Eğer biraz sakinleşirsen ve o olmadan da ben Esra’yım. Hayatıma devam edebilirim diyebilirsen (bu şekilde davranırsan) herşey daha farklı olacaktır.

  Şimdi bir düşün. Sevgilin seni bir defa aramadı ya da mesaj göndermedi diye meraktan çıldırıyorsun. Acaba neden aramadı? Acaba birşey mi var? diye. Sırf sevgilin rutin bir olayın dışına çıktı diye telaşlanıyorsun. Peki aynı şeyi sen neden ona yaşatmıyorsun? Onu telaşa sokmuyorsun?

 40. Ahh ahh iş işten geçmiş artık Lokum abla. Ne onun bana faydası olur neden benım ona. Bu kadar kısa sürede nasıl degstı fikirlerin die sorarsa bekledım kac gndr hc brsey sey yok we profılnde gördgm yazıdan snrda mümkn degl aramzda brseyler olmaz. Yazdıgı aynen su (NE SEVGİLİYİZ NE ARKDS BİRBİRNİ COK İYİ TANIYAN İKİ YABANCIYIZ) burdakı yazıdan ikimzden de hcbrsey olmaz demek istedi daha fazla zorlamaycm kendıme zarar weryrum onu aklıma getrrk

 41. Hiç öyle olumsuz düşünme. Bu umutsuzluğunu da ona yansıtma Esra. Eğer seni tamamen silip atsaydı sana üstü kapalı mesaj da göndermezdi.

  Ama sen onu hiç önemsemediğin için bu yazdıklarını sessizce izle. Sakın cevap verme. Yada bir sözle gönderme falan yapma. Face’den silme ki, hareketlerini izleyebil. Bu aralar paylaşımda vs. bulunma. Bir süre senden ne face, ne telefon aracılığıyla haber alamasın.

 42. biz yaklaşık 10 gün önce ayrıldık.ayrılmadan iki gün önce buluştuk herşey çk güzeldi hiç soğuk değildi ama ben yanında onun yaptıkları yüzündem surat astım kızdı.yanımdan ayrılınca bile yeminler etti asla bırakmam cok ciddiyim cok seviyorum diye.ama sonra ben üstüne gittim özür falan diledim yanında öyle yaptım diye.arayıp sonra konuşuruz dedi ertesi günü ayrıldık mı dedim evet dedi.yani hiç bi şekilde kesinlikle bitti demedi sevmiyormusun dedim cevap vermedi asla sevmiyorum demedi sadece sıkıldım dedi.ona bi msj attım çok şey yazdım.bir daha asla mesaj atma vs.gibi çok şey yazdım sonunda aeo.dedim o sadece sende aeo.dedi hiç bişey demedi ya sıkılan sevmeyen bi insan o mesaja karşılık illa ki yazar diyorum ama bilmiyorum nerdeyse iki yılımız olacak ailesi biliyor yüzük bile taktık.ayrıldığımız günden beri tek bi mesaj atmadım ama napcğımı bilmiyorum ne olur yardım edin ne yapmalıyım.

 43. Yani beni çok sevdi seviyor biliyorum bende seviyorum çok yakındık birbirimze çok şey paylaştık çok hayal kurduk yani kişiliği oturaklı karakterli biri sonuçta çocukluğumuzdan beri tanıyoruz ya hep derdi sen benim için bambaşkasın diye ya çok farklıydık anlatamam birbirimize karıcım kocacım diye hitap ederdik farklı yerlerde ünv. okuyoruz.ya çok hayalimiz vardı evlilikle ilgili ne olur yardım edin onu çok seviyorum kaybetmek istemiyorum ne yapmalıyım geri döner mi???

 44. Lokum abla ben senin dediğini yapamadım.onunla konuşmamalıydım ama yapamadım işte.ve şu anda da o kadar çok üzgünüm ki anlatamam.geçen gün o bana yazdı,ben ona yazdım derken derken kendimizi eski günlerin,eski şakalaşmaların içinde bulduk.ben de sanıyorum ki tekrar birlikte olma şansımız var.ama geçen pazar bir arkadaşımın doğum günü vardı.ve tesadüf arkadaşımın arkadaşı onu tanıyormuş.ben de bunu sordum ona tanıyor musun diye.o da evet ama sen aramızda olan şeylerden bahsettin mi dedi.kıza da anlatmıştım olanları falan neyse.sonra ben de evet dedim burdan başladı tartışma.ben dedim ki neden bu kadar çok kzdın anlamıyorum dedim o da ben seni artık sevmiyorum ve bunu herkese anlatman benim çevremi etkileyebilir demesin mi.bana da o zaman sinirler geldi ve ben eskiye dönebiliriz diye düşünmüştüm dedim.o da ben artık seni sevmiyorum başkasını seviyorum lütfen anlamaya çalış dedi.ve bundan sonra bugüne kadar hiç konuşmadık.
  ben napıcam lokum abla ben onu gerçekten çok seviyorum çok.ne yaparsam bana tekrar geri döner lütfen bir şey söyle…

 45. Biz ayrılalı 1,5 ay oluyor ama inanın hala canım çok acıyor.Uzun süreli bir ilişki değildi ama beraber büyüdügüm biriydi.1,5 ay beraber olduk 1 ay içerisinde saçma sapan şeylerden dolayı ona 2 kez bitti bu iş dedim. O da bana bidaha bitti dersen sen düşün dedi ve öyle oldu ben düşünüyorum ne yaptıysam ikna edemedim benimle yüzyüze konuşmayı bile kabul etmiyor. Zaten 20 gündürde hayatında biri var beni en çok üzen onun için bu kadar çabuk vazgeçecek ve hayatınına birini alacak kadar istemesi. madem öyleydi bunu bana yapmamalıydı biz çok yakın iki arkadaştık ailelerimiz çok yakın dost ve ben hem sevdiğim adamı hem de dostumu kaybettim. Şunu anladım 29 yaşındayım hayat tecrübe kimseye güvenmeyeceksin erkek erkektir bana kesinlikle zarar vermez dedim bana su yaşıma kadar en büyük zararı o verdi. Konuşmadan dinlemeden çok agır konuştu.ve bu işin sonu yok anlıomusun sen bana 1 aylık ilişkide agzına geleni sayıyorsun ben bunun sonunu düşünemiorum dedi ve gitti…

 46. Hayatcım, sana bir şey söylerken ilerisini düşünerek konuşuyorum. Yani sen onun canı sıkıldığında muhabbet edebileceği ve muhabbetten sıkıldıktan sonra kırabileceği bir kız olmamalısın. Kendini ağırdan satmayı bilmelisin. Bu şekilde onun gözünde kendini kolay bir kız olarak göstermiş olursun.

  Duygularını açığa çıkarma. O seni zaten çantada keklik olarak görüyor. Bu sebeple yeni heyecanlara yol almak istiyor. Erkeğe ben her daim seni bekliyorum hissini vermemelisin. Kısacası şu anda hiçbir şey yapma. Arama. Karşılaşsanız bile görmemezlikten gel. bunu yapamıyorsan da soğuk bir selam verip geç.

 47. Ayşecim, çok güzel bir yaştasın. Büyük ihtimalle eski sevgilin de aşağı yukarı senin yaşında, olgun, çalışan bir insan olmalı.Sudan sebeplerden dolayı ayrılalım demen onu korkutmuş olmalı. Bence bu çok normal. Çünkü ilişkiniz henüz çok yeniymiş.

  Ama kadınlar her zaman bu tür nazlar yapabilir. Gerçekten seven erkek bu tür nazları görür ve tölere etmeyi bilir. İlişkiniz hemen bittikten sonra başkasını bulması gerçekten de çok garip. Belkide kısa bir sürede onu tanıman çok iyi olmuş. Onun için hayatında o ya da bu o kadın olmuş önemli değil demekki.

  Böyle bir adamlar ilişkiye devam etmen ne kadar doğru olurdu şüpheli…Bence onun gerçek yüzünü kısa sürede görebildiğin için şanslısın.

 48. Deryacım, aslında sen kendi ağzınla “özür dilerim, ayrıldık mı” vs. gibi cümlelerle, gel bana naz yap demişsin çocuğa. O da senin onun peşinden koştuğunu anladıkça egosunu tatmin ediyor şu anda.

  Eminim sizin ilişkiniz kısa sürede düzelir. Ama yalvarmaları, mesaj atmaları, beni affetleri bıraktığın zaman tabiki…

  Şimdi sakin ol. Bir müddet kendini geri çek. Telaştan deliye dönsün acaba neden beni aramayı bıraktı diye…

 49. lokum abla zaten mesaj falan atmıyorum iki hafta oldu ayrılalı sadece ayrıldığımız gün ona artık seni hayatımdan çıkardım gibi şeyler yazıp bir mesaj attım ve artık kendimi geri çektim o günden sonra tek bir mesaj atmadım.onda da tık yok.sizce böyle devam mı etmeliyim açıkçası mesaj falan atmak da gelmiyo içimden ama onun atmaması beni unuttuğunu dşünmek falan çok üzüyo çünkü çok şey yaşadık ve çok büyk nedenlerden dolayı ayrılmadık.napmalıyım bundan sonra??

 50. Sevgılı lokum abla ben esımden ayrıldıktan sonra bırıyle 3 yıl beraber oldum benı cok sevıyrdu olayı ailesne kabul etrmemız cok zordu. 10 gun önce cok buyuk kavga ettık ve ayrıldık nıkah tarıhınıde almıstık o kavga esnasında benı ıstemedğnı soyleyınce delıye dondum ve o sınırle sen olmasaydın cocuğm ıcın esime gerı donerdım dedim. o laftan dolayı benı affetmıyor bende gururma yedremeyıp uzerıne gıdıyorum halaret msjları atıyorum sırf o na ınat olsun dıye eğlncelere gıdıyorum benı kesnlıkle ıstemedğnı soyluyor fakat dısarı cıktğmda kuplere bınıp benı arayıp hakaret edyor ne yapmam lazım tekrar kazanmam ıcın

 51. 18 yasında genc kızım . 2 senelik iliskim vardı benden 5 yas büyük .3 ay önce anlaşarak ayrıldık seni seviyorum dedi hatta. 1 ay geçtikten sonra aradım özlemiştim çünkü . cok iyi konuştuk tekrar birlikte olalım yapamıyorum dedim olmaz yapamayız dedi ağladı hatta . hattımı degistirecem hoşçakal diyip
  kapattı telefonu . aradığımda kapaliydi o gunun aksam beni aradı özel numaradan(hattını değiştirmiş) telefonu o sekilde kapattığı için üzülmüş iyisin dmi dedi konuştuktan sonra cok iyi kapattık ben seni arycam 15 tatilde yanına gelicem dedi cok mutlu olmuştum 1 ay sabrettim somestr biticekti nerdeyse ve hala aramamıştı bende bı sekilde ev telefonuna ulaştım evini aradım annesi çıktı onu istedim telefonu aldığında cok sinirlendi ailemle nasıl muhattap olursun dedi bağırdı fln tepkileri cok şaşırttı beni .arama bı daha dedi o günden beri konuşmuyoruz aramaya cesaretim yok değiştirdiği hattı ogrendim ama sizce aramalimiyim ? beni hala sevdiğine eminim ama cok gururlu .bana dönmesini istiyorum.

 52. neredeyse 2 ay oldu ayrılalı onunla ilgili şüphelerim vardı çok baskı yaptım son zmanlarda. bana yalan söylediğinden şüpheleniyodum. aramızı düzeltmek için onun yanına gittim başka bi şehirde hem iidi hem kötüydüyanındayken . düzelir sandım döndüm 3 gün sonra sıkıldım dedi ayrılmak istiyorum dedi dedim daha iki gün önce tatil planları yapıyoduk evlilik planları yapıyoduk ne oldu şimdi dedim seni özlememe izin vermiyorsun dedi.geçmiş konular açıldı.hep beni suçlar vaziyetteydi.kafasına koymuştu ayrılığı.biz bi kez daha ayrılmıştık tekrar barışmıştık. 1.5 yıllık bi ilşkimiz vardı. 1 hafta sonra ortak bi arkadaşımızdan stajyeriyle çıktığını öğrendim.hatta face bile onla fotosunu koymuş ben sildim ama arkadaşlardan baktım.bi kez daha yıkıldım bizim hiç fotomuz yok birlikte profilinde çok ağrıma gitti 2 günlük kızı bana tercih etti.bana yakın bi arkadşıma çıkmadım o kızla stajyerler salak hiç bişi anlamıyo bilmiyolar dedi ama başka bi arkadşıma da ayrıldığını sölemiş kızdan hem çok özlüyorum onu hem nefret ediyorum seviyor muyum bilmiyorum evlilikten korkuyodu hayal kuruyoduk ama evliliği düşündüren de oydu.evet hayaller kurdum bende gelecekle ilgili de konuştum ama hiç bir zman zorlamadım bende korkuyorum zaten o olsaydı hayatmda yeterdi bana ama gitti işte.2 aylığına ankaraya geliyo öğretmen o semineri varmış. ortak arkadaşlarımız var elbetteki karşılacaz hem benim yıkılmadığımı görsün istiyorum hem onu özlüyorum görünce ne yaparım bilmiyorum en çok üzüldüğüm şey neden hep av olmak zorundayız ki sevgimizi göstermek bizimde hakkımız değil mi yeni bi heycan peşinde koştu oda doğru mu değilmi bilmiyoruz belki hiç çıkmadı belki ayrılmadı buraya geleceği için ayrıldım dedi bilmiyorum mutsuzum hemde çok beni sevip sevmediğini bile bilmiyorum balık burcu gerçi onun etkisi mi bilmiyorum ki hep içinde yaşadı herşeyi ayrılma aşamasında yaptığım hataları vurdu yüzüme sinsice beklemiş bu günüöyle işte ama dönsün istiyorum ama 1 kere yaptı o zman ben cesaret vermiştim ona dönmesi için ama şimdi o cesareti vermeye benim cesaretim yok hayatına birinin girdiğini düşünmek bile nefret etmeme yetiyo aslında ama görünce ne düşünürüm neden yaptığını bile bilmiyorum çok dağınık yazdığımın farkındayım çünkü benim kafamda öyle dağınık:))

 53. Merhaba, burdan okuduklarımdan cok etkilendim ve benim de derdime derman olacağnz umuduyla yazıyorum.. Ben eski sevglmin tekrar dönmesini istiyorum. 2 yıl çokta duzenli olmayan bir ilişkimiz wardı. 10 gün snra 2. Yılımzı kutlcktk .s sewgililer gününde bi tartısma yuzundn ayrıldım. Cok pesimdn kostu ama 9 gün snunda birini buldu onu çok sevdğni söylüyor. Cok acı cekiyorum lütfen yok gösterin .. :(

 54. gerçekten insanın okudukça yazası geliyor:) bende derdimi anlatayım madem şuan üniversiteye gidiyorum lisede son senemde bi erkek arkadaşım olmuştu 1 ay kadar çıkmıştık. sonra o duyduğu birkaç şeye inanıp uzaklaşmış benden çözdük sonra olayı üzüldüğünü söyledi inandığı için. benden bir sene sonra benimle aynı üniversiteyi kazandı gene bir yakınlaşma oldu şöyle ki bana karşı zaafı var bunu biliyorum zaten çok saçma ama sarışın kızları çok seviyor (kızları dedim ama bir ben varım galiba sarışın kız arkadaşı olan) o yüzden ayrı bi ilgisi var bana.benimde ona aslında. ilginç bir çekim duyuyorum :/ biz bu sefer 2 hafta kadar çıktık ekim ayında bitirdik ne o bişey dedi ne de ben tek kelime ettim öyle zaman aşımına uğradı gitti.sonra facebooktan sildim falan o sinirle.benim erkek arkdaşım varken bana affet diye mesj attı snra sevgilim olduğunu söyleynce özür diledi.facebooktan ekledim ben kötü ayrılmadık aslnda en azından kırıcı sözler falan olmadı aramızda.işte ekledim falan facebookta ilişkim var yazıodu tabi ayrıldk sonra biz o çocukla bu direk beğendi durumu ertesi gün gene mesaj attı yani 2 haftadır falan aralıksız konuşuyoruz dün görüştük sonra eve gidince msjlaştık falan .ben direk ne zaman değişmeyi düşünüyosun sen ya dedim. inan çok istiyorum çok denedim ama olmuyor dedi. senden tek beklentim beni değiştirebilmen dedi.arada güzel şeyler söylüo hakkını yemiyim ama bugünkü konuşmalardan anladığım şu aşkı yaşamamış ve etrafında yaşayan herkes derbedermiş öyle dio çok korkuyor bağlanmaktan falan. duygularını asla söylemez deli gibi aşık olsamda belli etmem edemem de zaten, içimde yaşıyorum diyo. böyle yani hıı bide dün konuşurken bana benden sonra hayatına kimsenin girmedğini,benimlede ilşkisinin nasıl bittiğini anlamadğını söyledi.ama ayrılmamızın nedeni yok öyle dio işte kafasına esince çeker gider tanıyorum ben onu ama bir okadr da düşünceli duyguludur da açığa nasıl vurucam o duyguları hiç bilmiyorum ya soğuk mu davranmalıyım iyice yakınlaşmalımıyım napmalıyım bilmiyorum ki yardım edin..

 55. Deryacım senin durumunda eski sevgilini aramamak en iyisi. Kusura bakma uzun süredir internete giremediğim için sana cevap yazamadım. Bir gelişme oldu mu?

 56. Ece, bence eski sevgilinin ailesi sizin evlenmenize karşı olduğu için aranız bozulmuş. Diğer tartışmalar ise bu ayrılığın tuzu biberi olmuş.

  Eski sevgilinin sen dışarı çıkınca seni kıskanması çok güzel. Demek ki hala senden hoşlanıyor, seni önemsiyor. Sen ona hakaret mesajları atmayı bırak. Eğlencelere gitmen iyi ama bunun dozunu arttırma. Çünkü bu durum eski sevgilinin aklında gereksiz soru işaretlerine de neden olabilir. İnternete uzun süredir giremediğim için ilişki durumunuzda bir değişiklik oldumu merak ediyorum. Yazarsan ona göre bir strateji belirleriz canım.

 57. Senacım üzülerek söylüyorum ki senin eski sevgilin yaşı senden büyük olmasına rağmen ne istediğini bilmeyen biri. Senden ayrılmayı istiyor, numarasını değiştiriyor fakat çocuk gibi gizli numaralardan seni tekrar arıyor. Eski sevgilinin fikirlerindeki bu değişim seni çook yorar.

  Yapacağın en iyi şey, aradığında telefona hiç cevap vermemek. Gizli numaradan gelen telefonları, kullandığın operatörden engelle. Gerçek numarasıyla aramak zorunda kalsın. Numarasını öğrenince yine ona cevap verme. Şok geçirecek, bu durum ona tokat gibi gelecektir. Bu şekilde seninle çocuk gibi oynamak neymiş görüp, telaşlanacaktır.

 58. İremcim, erkeklerin evlilikten korkma sebepleri, sadece bir kadınla yetinmenin onlara korkunç gelmesidir. Bir kadına evlilikten bahsetmeleri ise (eğer o kadınla ciddi bir ilişki düşünmüyorlarsa) o kadını kolay yatağa atmayı istemelerindendir. Bu tiplerin evliliği istemeleri için karşılarında tam bir çetin ceviz olmalıdır. Güzel ve onlara yüz vermeyen, kolay elde edemeyecekleri bir kadın. Seni anlıyorum, onu görünce belki yelkenleri suya indirmekten korkuyor olabilirsin. Ama karşılaştığınızda eski olaylardan, ayrılıktan, acından, üzüntüden hiç bahsetmemeli ; aksine dimdik ayakta olmalı ve güzel görünmelisin. Onunla karşılaşacağın ortamda dış görünüşün çok iyi olmalı ve başklarının dikkatini de kendine çekebilmelisin. Önemli olan ona yüz vermemen. Kısa zamanda tekrar senin flört etmek isteyecektir. İnan bana…

 59. Melankolik, canını sıkma. Eski sevgilin 9 gün sonunda bulduğu kızı çok seviyor olamaz :) Sadece seninle yaşadığı ilişkinin sıkıntılarından kurtulmak istiyordur. Onların ilişkilerinin çok kısa süre sonra bittiğini duyacaksın.

  Bu sırada kendine çeki düzen ver. Üzüntünü belli etme. Başkasıyla ilişkisi olduğunu bile bile sakın mesaj falan da gönderme. Sadece sabırlı olman gerek canım.

 60. Buketcim belki de buradaki en şanslı hanımlardan biri sensin. Çünkü eski sevgilinin gerçekten sana büyük bir zaafı var. Anladığım kadarıyla çekingen de bir yapısı var. Bu sebeple kolaylıkla sevgili bulamıyor. Ama bulduğu bir sevgiliye de kolay bağlanabiliyor.

  Burada ilk adımı senin atmanda çok bir sakınca yok. Direkt olarak seni seviyorum diye de başlamamalısın tabiki söze. Ama yavaş yavaş onun heyecanını arttırarak onunla yeniden flört etmenin yolunu sen açmalısın. İlk adımı ondan beklersen çok beklersin gibi geliyor bana :)

  Çekingen, sessiz bir adamla uğraşmak kolay değil. Sende hoşuna gitmeyen davranışları anında söylese problem çözülür, fakat o içine atıp biriktirir. Dolayısıyla sorunlar daha çok büyür. Burada sana düşen onun huyunu suyunu iyice çözüp nabza göre şerbet vermen. Bu ayrılıkta yüzüne vurduğu şeyleri düşün ve bunun gibi davranışları tekrar etmemeye gayret et.

 61. Elimden geleni yapıyorum. Dayanamayıp mesaj attım samimi olarak konuşuyoruz fakat o kızdan ayrılmaya niyeti yok. Çok çaresizim lütfen bi akıl verin ne yapmalıyım .. :(

 62. lokum abla birlikte olduğumuz zamanlarda da hep evden arardı seni çok seviyorum falan derdi küs olunca arar sesimi dinlerdi geçen gün ev tlfnu çaldı tam beş defa sesimi dinledi o diye düşünüuorum çünkü onun dışında kimse cvpsz aramaz evi.onun dışında bi gelişme olmadı lokum abla 1 ay oldu onu çok özlüyorum aynı zamanda çok korkuyrm her zaman rüyalarımda beni unuttuğunu mutlu olduğunu aklına bile gelmediğimi görüyorum ya canım çok sıkkın.ya artık dönmezse unutursa diye çok korkuyorum.iki yıl beraberdik hep ilk defa böyle sevdiğini söylerdi herkes bizi sözlü biliyodu.şimdi böyle olmak çok ağrıma gidiyo.nasıl biri olduğunu biliyom sonuçta çocukluğumdan beri tanıyom asla sevdiğinden vazgeçmck sadık olan biri ama dayanamyrm.ya dönmezse vazgeçerse ben onsuz olamam o çok farklıydı. birbrmz için çok farklıydık.napmalıyım lokum abla döner mi bilmiyorum:((

 63. Melankolik, sen eski sevgilinle samimi bir şekilde konuşarak hata yapıyorsun. Eski sevgilin neden şu anda birlikte olduğu kızdan ayrılsın ki? Sen zaten istediği her an onunla birlikte olabilirsin (çünkü öyle bir izlenim veriyorsun).

  Aranıza biraz mesafe koy. Onun şu anda sevgilisi olduğunu bile bile bu adamla konuşman yanlış. Çocuğun bir eli yağda, ötekisi balda. Neden bu durumu değiştirsin? Senin her halükarda onun yanında olduğunun farkında. Kendini ağırdan sat. İletişimi kes.

 64. Deryacım, evine sessiz telefonlar etmesi, onun da seni düşündüğü, özlediği ve ne yaptığını merak ettiği anlamına gelir bence.

  Sen bu korkularını ona sakın belli etme. Biraz daha zaman geçsin. Seni iyice özlesin. Artık sadece sesini duymak yetmeyecek, seninle konuşma ihtiyacı da hissedecektir.

  Biraz daha sabır et canım.

 65. lokum abla bana hiçbir ayrılık nedeni söylemedi ki seninle alakası yok benimle de alakası yok elimde olan bişey değil diyo sadece neden söylese düzeltmeye çalışırım zaten.dün bütün gün birlikteydik dönüşte beni evime kadar bıraktı atkısını verdi bana üşümüyeyim diye parfümün sinmiş üstüne çok beğenmiş :) biraz konuştuk sadece bu sefer acele etmeyelim dedi.ben her seferinde daha çok aşık oluyorum bu çocuğa oda boş değil biliyorum sadece onunda sevmesini bağlanmasını istiyorum tek sorunum bu yalnız onu bağlayım derken ben daha çok aşık oluyorum :) )

 66. Haklısınız…Peki yeni bir erkek arkadaş bulsam, kıskanır mı ya da bana geri döner mi ? Yoksa tamamen uzaklaşır mı ? :( Cevabınızı merakla bekliyorummm.

 67. lokum ablacm hani derler ya gerçekten yürekten sevmişse eğer onda yerin farklıysa döner diye işte bunu tereddüt etmeden diyebilirim ewet yürekten sevdi yerim farklıydı yani bundan adım gibi eminim.benim korktuğum tek nokta bu hani biz böyle uzun süre ayrı kalmadık ya ilk defa böyle olduğu için korkuyorum ya dönmezse diye ama çevremde çok örneğini görüyrm kaç ay geçtikten sonra dönüpte mutlu olanları çünkü uzun bi süre geçince daha çok değeri anlaşılıyo.yani lokum abla benim şunun cvbını çok net bilmem gerekiyo yani iki yıla yakın birlikte olduk ilk defa birbirimzde çok şey paylaştık çok yakındık gerektiğinde dost olurdk birbirimize sorunlarımızı paylaşırdık çekinmeden.yani böyle uzun ve güzel bi ilişkiyi bitirebilir mi çok sevmiş olmasına rağmen ve zaman beni ona unutturur mu özletir mi yani bi süre daha geçerse anlar mı değerimi.yani şundan korkuyorum böyle beklememe rağmen ya dönmez de unutursa diye?belki uzun yazıp kafanı şişiriyorum ama tecrübelerine güveniyorum.bu söylediklerime bakarak içinden geçen gerçek cvpları yaz lütfen çünkü her dk düşünmek kafa yormak çok yordu artık beni böyle yaşamış gerçekten dediklerine inanıp güvenebileceğim biriyle paylaşmak istiyoru.çünkü onu çok özledim aynı zamanda çok yoruldum kendimi çok bitkin hissediyorum…yazdıkların ve yazacakların için çok tşk ederim..off offff:((

 68. lokum abla:( erkek arkdşlmlaa mutlu bi ilşkimiz vardı . annesiyel tanıştım annemle tanıştı . hersey cok güzel gidiyodu annesi beni cok sevmışti beraber alışveriş filan yapardık sürkli evlensenız dıyodu ona..biz farklı şehırlerde okuyoruz . onun yanına onu görmeye gıttım süprz yaptım cünkü o böyle beni görmeye gelıyordu bıdaha habersız gelme dedı. ve o gunden sonra ara vermek ıstediğini söyledi. ara zamanla büyüdü ve ayrıldık bana beni bekle seni kayebtmek ıstemıyorum dedı bende bekleyeceğimi söyledim. ( yakınlaşmak ıstıyordu ben izin vermediğimden dolayı da olmadığını söyluyordu) . bekleyeceğimi söylediğim için yüz buldu geri dönmüyo. en son senı görmeye gelıyorum dedi geldi görüştük yine yakınlaşmak istedi.ben ona hangı sıfatla yakınlaşcaz dediğimde ilerde evleneceiğin insanı şımdı bıraz mutlu edeceksin,, baska bişey bekleme geri sevgili olamayız diye yanıt verdi. kabul etmediğim için cok sınırlendi ve o gun gece ^cok kalıtelı bı kızsın özur dılerım bugunkü isteklerim için yolun acık olsun bidaha birbirmizi rahatsız etmeyelim dıye msj attı ^^ seni kaybetmek bana acı verır bı kenarda bekle sen dıyodu bu nedenlede onun attığı msja ben baska bırıyle cıkyıorum merak etme rahatsız etmem dedim. hanı benı beklıyodun senı görmk ıstemıyorum bıda msj atma dıye mjs attı. ben dayanamyıp böyle bıseyın olmadığını syleyip kendine ii bak dedım oda sende kendıne ıyı bak numaranı sıldım sende sıl dedi. 2 gun sonra dayanamayıp onu hala bekledğimi söyledim :( tamam. msj atma dedi :( ayrıca baska bırıyle cıkyıomuş ama vakıt gecırmek ıcın cıkıyorum sadece dedi. :( napıcamı bılmıyorum :( yardımcı olurmusunn lutfeeen :(

 69. Deryacım, içinden geleni yazabilirsin. Rahat ol benim için sorun değil.

  Herşeyden önce kalbinin sesini dinle. Ben sadece sizin anlattıklarınıza göre tavsiyelerde bulunabilirim. (Sonuçta ilişki 2 kişiliktir ve erkek arkadaşının düşüncelerini almam mümkün değil, öyle değil mi? ) Beni dinle ama sana en doğru geleni yap canım.

  Kadınların hisleri güçlüdür. O sebeple karşındaki kişinin seni gerçekten sevip sevmediğini anlayabilirsin. Eğer onun seni sevdiğine yürekten inanıyorsan, sevgilin sana geri dönecektir.

  Bir süre sonra beni unutur mu diye korkuyorsun ya, dediğim gibi seni gerçekten sevdiyse unutamaz :)

 70. Senacım erkek arkadaşın daha yeni özgürlüğüne kavuşmuş toy ve aç bir delikanlı :) . Yani üniversiteyi kazanmış ve daha önce hiç görmediği kadar fazla kızı bir arada görmüş. Üstelik bu kızların büyük çoğunluğu da onun gibi özgürce hareket edebiliyor. (yani senden çok farklı)

  Sevgilin şu anda kendini cennette gibi hissediyor ve bu durumun hiç bir şekilde bozulmasını istemiyor. Hele ki bir kıza bağlanmak hiç ona göre değil.

  Sevgilinin bu maymun iştahının geçmesi, (kişiden kişiye göre değişmekle birlikte) ortalama 1-2 yıl kadar devam edebilir.
  Bu süreç içerisinde onun sana dönmesi için kendinden asla ödün verme. Değerlerini koru. O şu anda bütün erkeklerin geçirebileceği, kötü bir dönemde.

  Zaman geçip de olgunlaştığında senin ne kadar değerli bir kız olduğunu anlayacaktır.

 71. Melankolik, yeni bir sevgili bulmak, klasik Türk erkeğinin hoşlanacağı bir şey değil. Senin eski sevgilin nasıl tam olarak bilemiyorum ama yeni bir sevgili bulmak bana göre iyi bir çözüm değil.

  Onu kıskandırmak için başka biriyle birlikte olarak en çok kendine haksızlık edersin canım ;) .

 72. ewet lokum abla haklısın.her insan karşısındakinin sevip sevmediğini çok ii anlıyabiliyo.ama buna şu an eminim ki gerçekten yürekten sevdi.yani yaşadığımız herşeyde yaptığı herşeyde görebiliyodum kendiside hep derdi zaten.sen çok farklısın diye.yani lokum abla onu tanıyorum inançlı allah korkusu olan sevdiklerine değer veren biri.yani asla emin olmadan yeminler etmez.hem kendi yapısı öyle hem ailevi yapısı böyle çok saygılı ve terbiyeli biri.son buluşmamızda yine anne babası üstüne yeminler etti seviyorum çok ciddiyim asla bırakmam diye.yani şunu biliyorumki bi insan birinden sıkılmış olsa yanındayken illaki belli ettirir ama bunda tek bişey görmedim sıkıldığına dair.her zamanki gibi çok yakındı hep sarıl
  ır öper iltifat ederdi.aslaa arayıp sormcm çünkü ne kadar sevsem de acı çeksem de kendime olan saygınlığımı kazanmalıyım.umarım o döner çünkü dediğim gibi tek bi adım atmaya niyetim yok çünkü çok çabaladım zaten o sevgimden emin olduğu için kaybetmek istemediğimi anladığı için böyle rahat davrandı…gerçekten sevdi biliyorum adım gibi eminim zaten bunun için dönecek diye umut besliyorum…beklemekten ve dua etmekten başka birşey gelmiyorr elimden öyle istiyorumki tekrar mutlu olmayı:((

 73. Çok haklısınız . Sadece bekledim ve sabır meyvelerimi toplaya başladım. Ne kadar teşekkür etsem azdır. Ayrıldılar o kadar mutluyum ki :) )Bugün 2. yılımızı kutladık :) Birlikte değiliz ama facesinde bugünün tarihine dair bişeyler paylaşmış gerçekten çok mutluyum :) )

  Çok teşekkür ederim lokum Abla :)

 74. lokum abla ben aynen senin dediğin gibi iletişimi kestim 1 ay sonra dediğin gibi arkadaşlarla eğlenceye gittik ve resimleri faceye koydum.ve şimdi bana 1 ay geçtikten sonra mesaj attı napıyosun diye konuştuk falan eskisi gibi konuşmaya çalıştı ama ben biraz soğuk davrandım.şimd napmalıyım bana yol göster lokum abla hala onu seviyorum tekrar eskiye dönebilir miyiz sence ?

 75. Lokum abla bana yarımcı ol lütfen.eski sevgilimle 5 ay kadar birlikteydik.çok sık kavga ediyorduk. o akrep burcu zaten anlaşılması da zor bir insandı. ben de çok kıskanç bir insanınm. kızlarla yakınlığı beni bir süre sonra deli etmeye başladı. çok tartıştık.ilişkimiz bitmesin diye ben elimden gelen herşeyi yaptım.ama o hiç anlayışlı olmadı. ilişkimizi sadece kendisi yönetebilceğini düşünüyordu.sonra benimle konuşmak yerine saatlerce başka kızlarla konuşmaya başladığını farkettim.bu konuyu konuştum.ama bu sefer altan almadım.haklı olduğum için hep üste çıkmaya çalıştım.ama ayrılmak istemedğim için ister istemez yine alttan aldım. ama bu böyle gitmezdi artık. onu kıskandıkça kendime zarar veriyordum.sonra ondan ayrıldım. çünkü beni sevmekten vazgeçtiğini söyledi.bende kendimi güçlü göstermek için öyle dedim.ayrıldık ama ben hala seviyorum onu. yağmurda yürüdüğümüz , birbirimize hediye verdiğim günler aklıma geliyor. hatta bana bebeklik albümünü bile hediye etmişti.onun o kadar çok kara kalem çizimlerini yatımki..şimdi ona geri verdim. bana geri dönmesini çok istiyorum.ama bu sefer ilişkiyi ben ele alıcam. yine geri dönmesini çok istiyorum. aynı okuldayız her gün göz göze geliyoruz. beni unutmadığından çok eminim ama unutmaya çalışıyordur büyük ihtimalle. ne yapmalıyım ilk adımı ben atamam çünkü ayrılan da benim.yardım et lütfen :(

 76. lokum abla düşünyorum da o da üniv. okuyo ve böülümü çok ağır ve zor ben de hep üstüne giderdim sınav zamanlarında ders çalışması gerekirken ben hep kavga çıkarırdım niye çok konuşmuyoruz diye acaba diyorum sınavların bitimini mi bekliyor yine etkilenmiyelim diye çünkü sınav zamanlarında kavgalar illaki oluyodu ve çok etkileniyorduk hep söylüyordu aşkım dersler zaten ağır bide sen üstüme gelme diye.kavga edince morali bozulurdu arkadışyla konuşurdk hep derdi bak derslerimz çok ağır bin küsür sayfalık kitaplardan sorumlyz sende böyle yapınca morali bozuluyo çok etkileniyo diye.ondan olabilir mi dersin lokum abla kafam çok karışık bana dönsün beklerken hepten kaybetmek istemiyorum ama tabiki artık kçük düşmemek için arayıp sormak da gelmiyo içimden yardım et lütfenn

 77. Hayatcım süper gidiyorsun. Senin neler yaptığını çok merak ediyor şu anda. Hemen yelkenleri suya indirme.
  Kendini ağırdan sat. Kendinle ilgili çok fazla da bilgi verme. Konuşurken iletişimi bitiren taraf sen ol. Yani hadi yatalım artık uykumuz geldi diyene kadar muhabbet etme. Nasılsın, iyi misin vs. klasik muhabbetlerden sonra, çıkmam gerekiyor diye görüşmeyi sen bitir tatlım :)

 78. Gamzecim kıskançlık yaptıkça kendine zarar verdiğin konusunda haklısın. Aslında sen kıskanan taraf değil kıskanılan taraf olmalısın. Eski erkek arkadaşınla birlikte olmak istiyorsan kıskançlığı bir kenara bırakıp, sakin olmalısın. Sevmek demek bütün duygularını karşındakine belli etmek demek değildir.

  Anladığım kadarıyla daha çok gençsin. Yaşını öğrenebilir miyim?

 79. Deryacım, aynı sıralardan bizler de geçtik. Sınav zamanları gerçekten çok stresli geçer ve insanlar kavga edecek yer ararlar. Böyle bir durumda senin onun yanında olup, ona destek olman gerekirken sen yanlış davranışlarda bulunmuşsun.

  Onunla hiç karşılaşacağınız ortamlar oluyor mu? Mahalle, Face vs. gibi.

  Peki şu anda sen okuyor musun?

 80. Melankolik senin adına çok sevindim :) Ama yine de temkinli ol. Kutlamalar falan güzel fakat tam teslimiyet, duyguları %100 açmak paylaşmak yok :) (Senden ayrıyken şöyle bunaldım, böyle üzüldüm vs. deme sakın)

 81. bende üniv. okuyorum lokum abla farklı şehirlerdeyiz o geçen sene kazandı ben bu sene onun yanına gitmemi istiyordu tabiki bende ama olmadı verdiğim tercihler gelmedi o da oraya gitmek istemediğimi sandı bana hep derdi buraya gelmezsen diye ikimiz içinde zor olur diye ve bana bunun için kızgındı aslında bunun da etkisi var lokum abla onu için çabalamadığımı falan sanıyodu o hep benim onun için yaptıklarımı değil de yapmadıklarımı gördü belki bu konuda kızgın bana ama ben onun için herşeyi yaptım herkesten vazgeçtim hatta ailem izin vermediği halde ben terchlerimi değiştirdim onun olduğu yeri ekledim ilk sıralara ama olmadı işte gelmedi bunun için kızgın biliyorum ben orda okumanı kaldıramıyorum diyodu eski sevgilim şu an okuduğum okulda ya bunu bildiği için istemiyordu bana kayıt yapma bile diyodu ama ben biraz da ailemi düşünmek zorundaydım bunların farkındaydı ama ben şimdiye kadar her istediğini yaptım ya bu okul konusu onun istediği gibi olmadığı için sindiremedi.bu yüzden hep kavga ederdi kıskanırdı biliyorum peşinden koşanlar var ya aklın karışırsa diye hep söylerdi.yani arkadaşlarıma da sorardı okulda nasıl erkeklerle konuşuyor mu diye.keşke aynı şehirde olsak ama kahretsinki değiliz işte.bi kere daha ayrıldı benden ama sonra sensiz hiç yüzüm gülmüyo yapamıyorum her gece ağlıyorum sensiz olmuyo diyip döndü..şimdi bakıyorumda tavsiyelerde bulunduğun arkadaşlar istediklerine yavaş yavaş ulaşıyorlar ama ben hala yerimde sayıyorum.lokum abla nolur yardım et onu çok özlüyorum dayanmıyorum onsuzluğa:(((

 82. Deryacım erkek arkadasına kendini bu kadar teslım etmeni aslında çok doğru bulmuyorum. Erkek arkadaşının gereksiz bir kıskançlığı var ve sen onun isteklerini yerine getirdikçe o daha fazla şey istiyor. Üniversiteye kayıt yaptırmanı istememesi gibi… Böyle bir hareketle sevgilinin sakın seni düşündüğünü sanma. O aslında kendini düşünüyor.

  Lafın özü, aslında senin bu kadar fedakarlık yapmana, kendini ona ispatlamaya çalışmana gerek yok. Kendini rahat bırak. Umursamaz ol, bu kadar telaş yapma… O kendini sana ispatlasın. Seni aşırı kıskanması,sana güvenmeyip arkadaşlarına senin başka erkeklerle görüşüp görüşmediğini sorması hiç hoş değil mesela. Ama bu hareketler diğer bir açıdan baktığında onun seni düşündüğünü de gösterir. Anlaşılan sensiz yapamaz bu arkadaş.

  Bu arada diğer arkadaşlara verdiğim tavsiyeler ise yaradı insallah sana yarar. Kendi tecrübelerimi aşağıda linkini verdiğim kitaptaki bilgilerle harmanlıyorum. ilgini çekerse sen de bakabilirsin canım.

  Eski Erkek Arkadaşı Geri Kazanma Formülü

  Bu arada sevgilinle ne zamandır görüşmüyorsun.

  Merak etme el birliğiyle senin sorununu da halledicez ;)

 83. biliyorum lokum abla aslında bi yandan bu ayrılık iyi geldi hatalarımı gördüm ona inandığım için çok aşırı teslim ettim kendimi aynı hataları tekrar yapmıcam asla. tek isteğim değerimi anlaması ve nasıl ki ben çaba gösterdiysem onunda beni geri kazanmak için çaba gösterdiğini görmek yani farkındayım ben her istediğini yaparak iyi yaptığımı sanıyordum başta hoşuma da gidiyordu ama şimdi ki halime bak ben şunu anladım bi erkek deli gibi sevse bile karşısındaki insan onu nasıl alıştırırsa hep öyle olmak ister..ben ki sevgilisinin her istediğini yapan arkdaşlarıma kızardım ama aynısını ben yaptım çünkü ilk defa sevdim ve gözüm başka bişey görmedi ben tüm hatalarımı gördüm şimdi tek isteğim gerçekten değerimi anlayıp dönmesi işte bu olur mu bilmiyorum ama tavsiyelerine güveniyorum lokum abla inş bizde mıtlu olcz allahın izniyle:))

 84. lokum abla cevaplarını bekliyorum ayrca bişey sorcm bu kitaba nasıl ulaşabilirim?ama tabi ilk önce yazdıklarıma vereceğin cevabı bekliyorum nolur yardım et ben de burdaki arkadaşlar gibi istediğimi elde edeyim

 85. Deryacım kusura bakma bazı zamanlar internete girme şansım olmuyor. Ama sen bana yaz girince mutlaka cevaplarım sorularını.

  Hatalarından ders almış olman beni çok sevindirdi. Hiç canını sıkma eninde sonunda o sana geri dönecektir.

  1 aydır telefon vs. hiç birbirinizle görüşmediniz mi? ya da sevgilin seni aramamış fakat arkadaşların aracılığıyla senden haber almış olabilir. (Bunları sorarak erkek arkadaşının davranışını anlamaya çalışıyorum canım)

  Bu arada birbirinize mesafe olarak kaç saat uzaklıktasınız?

  Kitabın linkini tekrar veriyorum. Ulaşmak için buraya tıklaman yeterli.

 86. Lokum abla,
  Nereden baslasam bilemiyorum.Yada bana bırak artık kendi hayatına bak demenden korkuyorum ama korkunun cele faydası yok degil mi :(

  2009 senesinde tesadüf eseri arkadaslarımız vasıtasıyla tanısştık o zamanlar kötü giden bi ilişkim vardı ADEM ile tanıştıgım gün kötü giden ilişkim bitirdim ve ilk bakışta ask derler ya asık oldum Adem’e. Sorunlar yaşıyoduk ama o kadar baglanmıstık birbirimize hemen geciyordu kızgınlıklar. fakat ondan alamadıgım ilgi oluyordu ve ben ilgiye sürekli ihtiyac duyan bi insanım onu aldatmadım kesinlikle ama arkadaslarımla konuştum bazılarını yanlış anlayıp beni sucladı yinede bitirmedik ilişkimizi cünkü etrafımdaki insanlarla arkadasca konuştugumu biliyordu her defasında yani en azından ben öyle zannediyordum. Takiiii 2010 haziran ayında bana beni cok sevdigini askere gidecegini orda bende aklı kalıcagı için bu ilişkiyi bitirmenin en dogru karar oldugunu söyleyene kadar … acıkcası ben askerdeyken sen beni bırakırsın sana güvnmiyorum demedi ama onu kastetti anladım. ben uzun süre kendime gelemedim , yemeden içmeden kesildim sürekli agladım belirli bi süre sonra iş yerimden müdürüm bana ilgi göstermeye basladı ama evliydi bunu bile bile onunla konusmaya basadım ortak paylasımlarda bulundum , gezdim en kötü anımda ona sıgındım istemeden baglandım ve adem askerden döndü …

  bir tarafta gercekten cok sevdigim asık oldugum adam bir tarafta ise hiç bir cinsel paylasımın olmadıgı sevgili sifatını tasımayan ama kendimi onun yanında güvende hissttigim insan vardı …
  Araada kaldım yanlısş karrarlar verdim cünkü suan mutsuzum .. ademi sürekli tersledim belki de beni bırakıp gitmesinin acısını cıkardım ondan cok aglattım ailesine sikayet ettım onu ( suan ailesi de beni sevmiyor. )

  aradan zaman gecti adem benden vazgecmedi hiç ve ben diger insan ile iletişimimi tamamen kestim ve adem ile basladım hersey cok güzeldi tabi ki de kavgalarımız oluyordu bana süreki diger insan için onu üzdügümü söylüyordu haklı olarak gecer sandım üzerinden 1 sene gectiii ama sonuc yine aynı adem yine beni bıraktı seni cok seviyoum fakat ailem istemio biz ne kadar beraber olsakta ailenin istemedigi insanla ne kadar mutlu olunabilir ki dedii gitti … arada kızgınlıkla ona msj attıgım aradıgım oldu 1 aydır yanyana gelmiyoruz cunku yanyana geldigimzde biliyoruz ki tekrar dan baslıcaz bi kac kere telefonda konustuk sadece sonuc olarak o hayatımdan cıkıyor ve ben cok üzülüyorum onu gercekten sevdigimi gete olsa anladım onsuz olma istemiyorum lütfen derdime bir care …. :(

 87. Deryacım, bir araya gelebileceğiniz ortak bir nokta olsa işimiz kolaylaşacak aslında. Ne facebook kullanıyorsunuz ne de aynı mekanlarda bir araya gelebiliyorsunuz…

  İlk adımı ona attırmak için ortak buluşabileceğiniz bir an yakalamak lazım. Örneğin okullarınızdan tatile geldiğiniz bir zamanda kendi memleketinizde karşılaşmak gibi… Böyle bir imkan olabilir mi sence?

 88. Seçilcim biraz karışık bir durumun var. Özellikle Adem’in ailesiyle problem yaşamış olman birlikte olmanızın önüne büyük engel oluşturacaktır.

  Şimdi, Adem’de – her ne kadar açıkça söylememiş olsa da – sana karşı bir güvensizliğin mevcut olduğunu söyleyebilirim. Zaten askere giderken de senin onu aldatacağından korkarak senden ayrılmak istemiş. (Açık açık yazdığım için kızmıyorsundur umarım) Ama çocuk her halükarda seni sevdiği için her şeyi göze alıp peşinden koşmuş. Ta kii aile araya girene kadar.

  Şimdi sen kendinden eminsen, Adem’le muhabbete başlayıp, onun güvenini tekrar kazanmaya çalışmalısın. Bu sırada çok sabırlı olman da gerekiyor…

  Görüşebileceğiniz ortak platformlar var mı? Ona rahatlıkla telefondan, face’den ya da yaşadığınız yerden ulaşabiliyor musun?

 89. Unutur muyum hiç :) ) Hem bir şeyler daha sormak istiyorum size. 2 yıldır çıkıyoruz çok istememe rağmen facete ilişki yapmadı fakat o kızla yaptı . Sizce benimle facete neden ilişki yapmıyor olabilir ?

 90. Lokum ablacım ,

  Zten adem bana güvensizligini direk belirtti acık acık söyledi. İçimi açmam imkamszı tabi sadece sözlerimle anlatabilirm ona olan pişmanlıgımı suan arasam acar telefonu , ve iş yeri calıştıgım yere 2 sokak mesafesı kadar yakın şirketten cıktıgımda 5 dk içinde karsısında olabilirim . Dedigim gbi yanyana geldigimiz zaman zaten tekrar beraber oluruz canım cicimler olur ama benim istedigim bana güvenmesi ve güzel günlerimize tekrar gri dönebilmek oda arkasını döndügünde aklı kalmasın bende aynı sekilde benm de aklım onda kalmasın . işin aslında bi çıkmaz tarafı daha var bana ailem de dahil seçil nasılsın dediklerinin ardından adem nasıl die soruyolar ve bu da benm onsuz oldugum her dakikayı aklıma getiriyor suan biraz birbirimizi araamamamız ve yüzyüze gelmememiz daha iyi olur die dusunuyorum tabii daha iyi bi sekilde beni yönlendirebilicekseniz lütfen yönlendirin . Ailesi beni hiç bi şekilde tanımıyor hiç yanyana gelmedik sadece ogulları beni cok seviyor ve benm için üzülüyor die haliyle istemiyolar beni deger bilmem diye ve benim degmicek bi insan için ademi onlara şikayet etmem den dolayı fikirleri iyice sabitlesti ama gercekten ben ademi cok seviyorum suan belik benden gururumdan yalvarmalara düşmemek için nolur ayrılmayalım kısmına girmyorum ama biliyorum ki barıştıgımız zaman kesinlikle onu mutlu edicem . bütün gün kendimi oyalamaktan yoruldum defalarca telefona bakmaktan yoruldum . sundan eminim ne kadar bana belli etmesede her telefonu eline aldıgında benm telefonu en son kullandıgım saate bakıyor. (WHATSAPP’ dan ) onu çokk özlüyorum ben :(

 91. Melankolik, o kızla face’te ilişkisinin olduğunu belirtmesi seni kıskandırmak istemesinden, bu kadar basit.

  Bir şeyi çok istersen diretirsen erkek arkadaşın “acaba bunu yaparsam neler kaybederim” diye düşünüp, ilişki durumunu falan değiştirmez. Biraz serbest bırak onu. Çok önemli bir ayrıntı değil bence. Sen de önemsemiyormuş gibi yap :)

 92. Deryacım bu kadar telaş yapma. Seni uzun süre görmeyip de karşısına çıktığın zaman çok daha fazla heyecanlanacaktır inan bana.

  Zaten sen onun seni sevdiğinden eminsin. Daha önce yazdıklarından bunu hatırlıyorum. Biraz birbirinizden ayrı vakit geçirmek her ikinize de daha iyi gelecektir.

  Şimdi en yakın görüşme tarihiniz ne zaman olabilir?

 93. Seçilcim ne zamandır görüşmüyorsunuz?

  Eğer bu süre çok uzun olmadıysa bekleyip biraz nefes almak iyi gelecektir. Görüşmeyeli 2 hafta falan olduysa kendini hazır hissettiğin an onunla görüşme çalışmalarına başlayabilirsin.

  Ama bu ilişkiyi düzeltmek için ilk adımı atan sen olmalısın. Tabi sana pat diye güvenemez. Söylediğin sözler de bir yere kadar idare eder… Onun sana tam anlamıyla güvenmesi için uzunca bir zaman gerekir. Bu da senin sabırlı olmanı gerektirir. Belki ilişkiye yeniden başladığınızda canını sıkan bir tartışma yaşayacaksın. Böyle bir durumda hafifi bir kırgınlık olabilir ama asla onun canını acıtmak için bir başkasına yönelmemelisin. Bunun gibi davranışlarla uzun bir süreçte onun sana güvenmesini sağlayabilirsin.

 94. yüzyüze görüşmedigmiz 1 ay oldu fakat 4 günde bir telefonda görüşmelerimiz oluyor ya o bana trip atıyor sen su gün nerdeydin die yada ben ona kimle konusuosun yada nerdesin gbii cıkışlarda bulunuyorum . en son pazar aksamı konuştuk o konusmada zaten dügün diild o konustu ben dinledim tamam o zaman bitti bugun benm için dedim kapadım . bana yasanılan olaylar sonucu birbirimizi sevsekte mutlu olamayız seklinde yaklasmıstı cunkü…

 95. Seçil aslında yüz yüze görüşmeseniz bile telefonla yeterince görüşmüşsünüz. Şimdi telefon dahil, 5 – 7 gün kadar iletişimi kesmeni tavsiye ediyorum canım. İkinizde dinlenin bu arada. Bu süreçte kendini tutman gerekiyor tabi. Daha sonra direkt olarak yüz yüze görüşme yoluna gidicez.

 96. ewt lokum ablacım bende farkındayım ikimize de iyi gelir ayrı kalmak çünkü çok kavga ederdik bunaltmıştık birbirimizi nefess almak gerek bazen.onun beni sevdiğinden eminim lokum abla gerçekten sevdi bunu bliyorum.şimdi korktuğum şu ben ne kadar zaman geçsede asla unutmam o da unutmaz dmi?..en yakın mayıs ayında dönücek lokum abl..şimdi cevabınıbekliyorum

 97. Tamam , söylediklerinizi dikkate alıcam :) Aslında şöyle bir şey var ailesinin beni istemediği kanısındayım. Çünkü o göçmen ve ailesinin göçmen kızlarla arkadaşlık etmesini istediğini biliyorum.Bu yüzden face te ilişki durumunu güncellemediğini düşünüyorum.

 98. iyi günler öncelikle.ben bundan bir yıl önce biriyle çıktım.4 ay sürdü.arkadasım onu seviyordu.sevgılıme karsı bir kac yalanım oldu.arkadasım onları söylemis bunun üstüne beni seven kısıyle facebookta yazışmalarımı gördü ve beni terketti.bundan bir ay önce yıl basını kutladım. doğum günüymüs sıcak davrandı.pasta aldım bekledim. gelmedi özür diledi gelemediği icin.aradan iki gün geçti unuttun beni yazdım tersleyerek eskisi gibi olacağımızı mı sandın? dedi.bende sil numaramı dedim.geçen gün yanlıslıkla boş mesaj attım ona.birşey yazmadı.dünde arkadasımın uyarısıyla facebookuna baktım kapak fotoğrafında arkasına dönmüş yanında’SIK CANINI HİÇ BİRŞEY DÜZELMEYECEK’ yazıyordu.Sizce beni unuttu mu?ilk aşkıydım onun.hergün bana gül alırdı.hiç sarılmadık bile.kıyamazdı bana.umrunda değilsem niye bu yazıya gerek duydu?8ay geçti ve ben unutamadım onu psikolojik destek bile aldım ama olmadı unutamadım.lütfen yardımcı olunn:((

 99. Seçilcim sosyal ağlar aracılığıyla senden haberdar olması çok sorun değil. Önemli olan biraz seni özlemesi için ona vakit vermek. Yaşadığınız ufak tefek tartışmaların arasını soğutmak.

  Onun değerini anlaman çok güzel birşey. Bu duygularını zamanı geldiğinde ona da ifade edebilmelisin. Hem sözle hem de davranışlarınla canım.

 100. Sedacım eğer onun umrunda olmasaydın 8 ay geçmesine rağmen sana üstü kapalı mesajlar göndermezdi. O seni çok sevmiş. Toz konduramamış. Ama sen onun güvenini sarsmışsın ve canı fena halde yanmış… Aslında bir taraftan seninle birlikte olmak istiyor ama bir anda canını sıkan şeyler aklına gelince senden intikam alırcasına şeyler yapmak istiyor.

  Sen yaptığın şeylerle ilgili yazışmalar, yalanlar vs. onunla hiç konuştun mu? Özer dilerim vs. gibi. Yalanını arkadaşın sayesinde yakaladı. Arkadaşınla konuşmanı nasıl öğrendi?

 101. simdi mesaj attım mesajda sunları yazdım Slm melik biliyorum sana mesaj attım diye yine kızacaksın ama ileride keşke demek istemiyorum.senden sonra hayatımda bende çok değiştim.senin güvenini sarstım duygularınıda biliyorum.yaptığım herşey için özür dilerim.yemin ediyorum senden sonrası olmadı sana olan hislerim tükenmedi gün geçtikçe arttı arttıkça daha yaktı canımı.bazı soruların cevabını bende veremiyorum tek bildiğim seni çok seviyorum.zaman geçiyor susmak istemedim daha fazla belki duvarındaki yazı gibi hiç birsey düzelmeyecek ama olsun bil istedim seni hep sevdim senden sonrası olmadı eger mesajımı sonuna kadar okuduysan tesekkür ederim iyi günler…

 102. lokum abla mesaj attı bu akşam nasılsın cnm diye ama cevap vermedim veremedim.çünkü beni çok kırdı çok. cevap verirsem bu kız beni hep bekliyo ne yapsamda hep affedicek diye düşünmesinden korkuyorum..ama ilk adımı attı ya hem de cnm diye öyle sevindimki anlatamam eğer:)) değerimi anlamış özlemiş ve istiyorsa gerisi de gelir değil mi?

 103. Deryacım süper bir haber bu. İlk adımı onun atmasını bekliyorduk. Nihayet oldu işte.

  Daha önce de söylemiştim sana hatırlıyorsan. Sabret ve gör diye. Onun da seni düşündüğünü ve özlediğini bu hareketinden görebiliyorum. Eğer sen dayanamayıp ondan önce davransaydın, o kendini naza çekecekti.

  Sen hemen cevap verme. Biraz daha telaşlandıralım onu :)

 104. Sedacım ben sana sadece soru sordum erkek arkadaşınla olanları konuştun mu diye. Ama sen direkt ona mesaj göndermişsin. Aslında iyi yapmamışsın.

  Bütün suçu üstlenmişsin, onun senden ayrılmasını haklı çıkarmışsın. Sana herhangi bir cevap yazdı mı peki?

 105. ewet lokum abla zaten cevap vermedim hani hep ben çabaladım ben üzüldüm ben onu kaybetmekten korktum ya şimdi taraf değiştirmek istiyorum bu defa benim yaptıklarımı o yapsın istiyorum değer görmek istiyorum.belki abartıyorum çok büyütüyorum bu mesajı ama allahım dualarımı kabul etti gördü çektiğim acıları.sana da tşk ediyorum lokum abla sen sabret demeseydin belki yine ilk adımı ben atardım yine üzülürdüm belki benim adım atmamla gelirdi ama yine de ilk fırsatta giderdi..dün akşamdan beri çok mutluyum en azından beni sevdiğini ve özledğini bi kez daha gördüm zaten sevdiğinden emindim..şimdi tekrar beklicem pişman olduğunu tam olarak göstermesi lazım değil mi lokum abla?:)

 106. iyi günler lokum abla… ben sana yasadıklarımı kısaca anatmak istiyorum…bundan 2 sene öne basladık cıkmaya hersey cok hızzlı oldu arkadaşlarım istemedi aliye birlikte olmamı ama ben karsı cıktı ve arkadaşlarımdan oldum.. sonra onun arkadaşlarıyla sorun yasadım ve sonuc olarak rahat olmak için diger insanlar sorun yaratmasın diye aynı eve cıktık.. ailelerimiz ilişkimizi biliyor ve destek veriyorlardı.. bir cok sorunumuz oldu en büyük sorunarımızdan biri en yakın arkadasıydı durmadan beni kötülüyordu bende onla baglarını koparmasını istiyor ve söylüyodum… ilişkinin ilk senesinde sevgilimin aile ve psikolojik problemeri vardı. beni ve ilişkiyi cok yıprattı gecen yaz baska bi kızla konustuğunu gördüm ve cok büyük bi kavga ettik ondan sonra hersey değisti… sorunlu adam bi anda dünyanın en iyi insanı oldu ve beni gercekten cok sevdiğini hissettirdi yaz tatili cok güzel gecti.. ama kasım gibi yine sorunlar basladı yine arkadası en büyük problem oldu ve artık benim d onunda enerjisi bitti.. konusup ayrılalım dedik ama bi kaç gün sonra ben onu sevdiğimi ve barısmayı teklif ettim ama o hayır artık bitti dedi.. evi ayırdık konusmamaya basladık konussakta iki arkadaş gibi oluyodu… zaman içinde benden vazgecmediğini söylemeye yine aramaya başladı.. yaklaşık 2 aydır ayrıyız ve ilk başlarda gercekten sık sık arayıp mesaj atıp benle iletişime geciyordu.. ama konusmayı hep hayatım da biri var mı onu unuttum mu buna getiriyordu.. ben kimse omadığını söylesem de canımı acıtıyodu bu tutumu.. bende onun sinirini bozacak bi çok mesaj attım ve gercekten bunalttım biliyorum… ama sevdiğim adamın sevgime inanmayıp beni suclaması cok agır geliyordu.. en son gecen hafta yine aynı konu acıldığında sordum ne istiyorsun biriyle cıkım mi yoksa bekleyeyim mi söyle diye ama cevap atmadı… bende ona mesaj atmıyorum artık ama onu cokta seviyorum… önümüzdeki zamanda da görüsüp konusacaz biliyorum.. benim sorum zor 2 yıl yasadık ve ayrılığımız daha zor oldu birbirimizden bir türlü kopamadık.. eger kısa zaman içinde bi sekilde konusur ya da karsılasırsak nasıl davranmalıyım.. onu hala sviyorum ve birleşmek istiyorum ama nasıl davranmam gerektiğini hiç bilmiyorum..

 107. Lokum ablacım tesadufen bu siteye girdim ve yorumlarını gordum supersin senn bana da yardımcı ol lutfenn :( Şimdi benim eski sevgilimle uzun bir birlikteligim olmadı,sadece 2 ay. ve ayrılalı 20 gun oldu. Biz brilikteyken de sorunlarımız oluyodu 2 ay icinde 3 kez ayrıldık ve 3.ayrılık sonumuzdu sanırım bir daha hic baslamıycak :( Ayrılığı isteyen bendim cünkü ben gercekten guvenebilcegim bir erkek arıyodum ama o bana bu guveni vermiyodu bu konuyu onunla da konustuk.Gittikce duzelmeye basladı ama ablam o cocugu onaylamıyordu ben de ayrıldım. Ve aslında iyi mi yaptım kotu mu yaptım bilmiyorum. Ayrılmak istedigimi soyleyince benim bekledigim cabayı gostermedi,direnmedi.. Ondan nefret etmeye calısarak avuttum kendimi. Ama 5 gun once kendisi mesaj attı. Hasta olmustum gecmis olsun dedi. Daha sonra konusmak istedi ama ben gururuma yediremedim ve muhabbeti bir şekilde kapattım. Ertesi gün pisman oldum ve ben mesaj attım. Ama bu mesaj pişmanlık kokmuyordu,belli etmedim kısacası. Sonra konusmaya basladık,konustuk,konustuk. Eskisi gibi iltifatlar etmeye basladı. Aynı gun amacım neydi anlamadım,(sanırım eski hatalarını affedemiycegimi anladım) ve bundan sonra konusmasak daha iyi olur dedim. Ve beni en cok kıran da yine direnmemesiydi,hemen kabullenmesiydi.. İşte aklımda soru işaretleri oluşturan en kotu davranısı bu :( Lokum ablacım ne olcak bizim sonumuz,gururundan mı yapıyor, bi kızın onu terketmesini yediremiyor mu yoksa sevmiyor mu :( Bilmiyorum hiçbir şeyi lokum abla. Yardım et lutfen. Ne yapıcam ben :(

 108. Aslıcım aramıza hoşgeldin. Ablan neden eski sevgilini onaylamıyordu? Eski sevgilin şu anda ne iş yapıyor?

  Bu arada 2 aylık bir geçmişiniz olduğu için çocuğun sana delicesine bağlanmasını beklemek yanlış olur. Ama sen ayrılmak istediğinde hiç sesini çıkarmaması daha da bir garip. En azından neden? diye sormasını beklerim. Biraz da olsa çaba göstermesini beklerim. Bu çocuk ya ne istediğini bilmiyor ve kim ne derse kendi fikrini beyan etmeden, savaşmadan herşeyi kabulleniyor ya da elinin altında birçok kız olduğunu düşünüp biri gelir biri gider diye düşünüyor. (bu avare ve güvenilmez bir karakterin göstergesi)

 109. Melekcim aynı evi paylaşmak, ilişkinin değişik bir boyuta girmesine neden oluyor. Bir süre sonra çiftler birbirinin hayatlarıyla ilgili daha çok şey öğreniyor, yüz göz oluyor ve sonrasında kavgalar çıkmaya başlıyor. Bunlar aynı evi paylaşan her çiftin yaşadığı şeyler. Çok normal. Ama ne olursa olsun uzun bir süreyi birlikte geçirmişsiniz ve belirli bir istikrarı yakalamışsınız. Bu sebeple ilişkinizin yeniden başlamaması için bir sebep yok.

  Onun senin hayatında biri olup olmadığını sorgulaması seni sevdiğini ve kıskandığını gösterir. Bir dahaki konuşmanızda, sana bir ilişkin olup olmadığını sormaya kalktığında bunu anlamamazlıktan gel ve başka bir konuya geçmeye çalış. Kibarlığından ve sakinliğinden hiç ama hiç ödün verme. Tekrar bir araya gelmek istediğini belirten cümlelerde kullanma. Onun ağzından sensiz yapamıyorum tekrar birleşelim lafını duyana kadar bu şekilde davran.

  Yalnız sık görüşürseniz ve çok konuşursanız (arkadaşça bile olsa) bir süre sonra konu can sıkıcı noktalara gelir. İlişkiniz başlamadan yeniden kavgalar çıkar. Bu sebeple sık görüşmemeye gayret et. Sen mesaj vs. atma.Her zaman aranıza bir mesafe koy.

  Ayrıca ilişkiniz yeniden başlayacağı zaman bile onunla hemen aynı eve çıkma. Mutlaka kendi evin olsun ki arada birbirinizin evine gidip gelmek, ilişkinize daha bir heyecan katacaktır.

 110. Tsk ederim lokum ablacım :) Şu an okuyor. Ablam derslerim kötüye gitmesin diye şu sıralar kimseyi onaylamıyordu ama ozellikle onu hic istemiyordu. Nedenini ben de bilmiyorum. Hem ben bana baglanmasını tabiki beklemiyorum bu kadar kısa bir surede baglanması neredeyse imkansız. Zaten bizim bi gelecegimiz yok ki lise aşkı bizimkisi bunun farkındayım. Ama biraz çaba gostermesi gerekirdi değil mi ? Şu an facede arkadaşız. Telefondan mesaj atmasa bile mutlaka birkac gune en azından bi slm vericeginden eminim. Ama o zamana kadar ben ne yapmalıyım ?

 111. Aslıcım ablan bence doğru düşünüyor. Henüz yaşınız çok genç. Erkeklerin daha geç olgunlaştığını düşünürsek de senin sevgilin henüz bir çocuk gibi. (Ama bunu sakın ona söyleme :)

  Sen hiçbir şey yapma. O seni hak ediyorsa geri dönüş yapacaktır canım.

  Ablanın da dediği gibi öncelikle derslerine yoğunlaş. Aşk her zaman karşına çıkar ama zaman geçtikten sonra bir daha asla liseye geri dönemezsin.

 112. Evt lokum ablacım cok haklısın ben de bunların farkındayım zaten hep mantıgımı kullanarak hareket ettim şimdi de bunları iyice dusununce yavas yavas eski istegim kalmıyor ama surekli konusmak istiyorum ama artık onunla cıksak da saglıklı bi ilişkimiz olmıycagını biliyorum. Yani ben aslında kendimin de ne istedigini çözmüş değilim. :)

 113. lokum ablacim zaten bu saatten sonra aynı eve çıkmak beni daha fazla yıpratır bunu biliyorum… Ama nasıl davranmam gerektiğini gerçekten hala bilmiyorum dün gece 2 yılımız doldu ve tam çıkma teklif ettiği saatte nasılsın diye mesaj attı ben bugün döndüm geri iyiyim teşekkürler sen nasılsın nasıl gidiyor diye ve yine mesaj atmadı ama bende başka bişey yazmadım… Aramızda sorun yaratan arkadaşı da döndü biliyorum ve yine onu doldurmasın korkuyorum görüşme konusuysa ondan bi tepki gelene kadar bişey yapmayacam ama yine mesaj atarsa cevap vermelimiym… Çok teşekkürler lokum ablacim gerçekten çok yardım ediyorsun

 114. lokum abla ayrıca demişsın ya eğer biri var mi diye lafı değiştir diye yapıyorum bu sefer direk dediği birine dokundun öptün dimi içindeki boşluğu doldurdun başka biriyle dimi diye mesaj atıyo cevap verene kadar da atmaya devam ediyo…

 115. lokum ablacım şimdiden sorayım da olunca nasıl bi tepki verceğimi bileyim diyorum sence bana tekrar mesaj atınca veya arayınca nasıl davranmalıyım ki beni kaybetmekten korksun.tekrar cevap vermiyim diyorum ama bu defa da hepten kaybetmekten korkuyorum.sence napmalıyım?çükü herşeyin iisini sen biliyorsun gerçekten çok yardımcı oluyorsun..ve lokum abla son bişey sormak istiyorum senin tecrbüelerine çok güveniyorum sence bizim iişkimiz nasıl olur anlar mı değerimi barışırmıyız acaba??

 116. lokum ablacım şimdiden sorayım da olunca nasıl bi tepki verceğimi bileyim diyorum sence bana tekrar mesaj atınca veya arayınca nasıl davranmalıyım ki beni kaybetmekten korksun.tekrar cevap vermiyim diyorum ama bu defa da hepten kaybetmekten korkuyorum.sence napmalıyım?çükü herşeyin iisini sen biliyorsun gerçekten çok yardımcı oluyorsun..ve lokum abla son bişey sormak istiyorum senin tecrbüelerine çok güveniyorum sence bizim iişkimiz nasıl olur anlar mı değerimi barışırmıyız acaba???

 117. Lokum abla benim öyle bir derdim var ki ben ne yapacağımı hiç bilemiyorum her gün düşünüyorum geceleri dahi uyuyamıyorum. şimdi benim biriyle 2 senelik bi ilişkim vardı ve askere gitti 2 sene boyunca ona en çok değer veren ben oldum o ne derse yaptım bunu bana kendi de söylerdi ancak ben son 3 4 aydır onu artık eskisi gibi sevemiyordum ama ben öyle biriyim ki bunu ne belli ettim ne de ona bir laf ettim askere gitmeden önce öyle bir şey yaptı ki bana içimdeki tüm her şeyi alıp götürdü. ben gene sesimi çıkaramadım son günüydü çünkü ve o gitti her gün beni arıyor konuşuyoruz ama ne diyeceğimi bilemiyorum sonra okulda öyle biriyle tanıştım ki aşkın ne demek olduğunu esas onda öğrendim öyle çok seviyor ki beni bende onu öyle çok seviyorum ki ama askerde ki sevgilimden ayrılamıyorum daha doğrusu nasıl ayrılacağımı bilemiyorum hiç mutlu değilim ve tün huzurum kaçtı içim içimi yiyiyor ne yapmalıyım nasıl davranmalıyım ben ondan nasıl ayrılmalıyım ???

 118. Melekcim siz ayrılmışsınız ama eski sevgilin can alıcı zamanlarda kendini hatırlatıp, senin aklını karıştırmayı iyi beceriyor. Keşke sana mesaj gönderdiğinde cevap vermeseydin. Bak işine gelmediği zaman o senin hakkında kırılır mı acaba diye düşünmüyor ve cevap bile vermiyor.

  Şimdi eğer siz ayrıldıysanız, onunla özel konuları görüşecek kadar vıcık vıcık olmamalısınız değil mi? Ayrıca ona seninle çok fazla görüşme fırsatı vermezsen çok da lafı dolandırmak zorunda kalmazsın. Telefon trafiğini azaltmaya gayret göster. Ayrılık zamanlarında telefon kavgaya yöneltir insanı.

 119. Deryacım tecrübelerime güvendiğin için teşekkürler. Ama daha önce de söylediğim gibi her şeyden önce hislerine güven ve ona göre hareket et.

  Eski sevgilin şu anda senden bir çağrı var mı yok mu diye telefonlarına bakıyordur eminim. İkinci defa ararsa telefonu açma. Eğer için rahat etmezse soğuk bir mesaj gönderebilirsin. Ne oldu? gibi. Benim amacım telefonda çok görüşmeye fırsat vermeden yüz yüze buluşmanız.

 120. lokum ablacım diyorsun ya hislerine göre hareket et.ben biliyorum ki bana mesaj atınca veya arayınca ona kırgın olsam bile hemen cevap verirsem ona bi haller oluyo.yani biliyorum ki bi insan deli gibi sevse bile karşısındakine ne yaparsa yapsın eğer o kişi hala onunla knuşmak istiyorsa hemen ben vazgeçilmezim moduna gçiyor.bu defa bunları yaşamak istemiyorum.ben vazgeçilmez olayım istiyorum değerimi anlasın istiyorum nasılki ben onun peşinden koştuysam o da koşsun istiyorum tek derdi bu..

 121. lokum ablacim zaten görüşmeye henüz hazır değilim bunu biliyorum ama evden ayrıldığında benim bi kaç bişeymi aldı evde de bazı eşyaları kaldı getir bırak ddim ilk zamanlar sorun değil getiririm dedi ama hala onda o yzdn günü gelince görüşecegiz biliyorum bunun içinde en az 2 hafta var çünkü onun sınavları başladı ben o güne kadar nasıl davranmalıym aynı üniversitedeyz karşılaşırsak nasıl davranmalıym hala onu istemelimiym bilmiym bile hayatıma yeni birini sokmaya hazır değilim bi onu biliyorum şimdiden teşekkürler herşey için

 122. Melekcim sınav zamanları çok stresli olur ve ortada hiçbir şey yokken bile kavga çıkabilir. Bu sebeple mümkün olduğunca ondan uzak durmaya gayret göster. Karşılaştığınızda en fazla bir selam verip geçersin. Çok istekli görünmene gerek yok. Ama sınav zamanı olduğu için çocuğu çok fazla üzmeye aklını bulandırmaya gelmez. Herşeyin dozunu iyi ayarlayabilmelisin.

  Zaten görüşmek için bahaneniz varmış. Hem de çok güzel bir bahane. O zamana kadar elinden geldiğince onu görmemeye çalış ki, 2 hafta sonunda karşılaştığında seni ne kadar özlediğini anlasın.

 123. lokum ablacım bugün yine mesaj attı kontorüm bitmişti o yzdn cevap atamadım özür dierim iyiym tesekkrler diye… tepkisiz kalırsam tamamen koparız diye korkmadan edemiyorum.. sence cevap atmalımıym?

 124. tekrar mesaj attı lokum abla kontorum bitmişti özür dileri cevap atamadım iyiyim tesekkürer diye… sence mesaj atmalımym tamamn kopmaktan korkuyorum ve cevap atmak istiyorum..

 125. lokum abla şu an gerçekten kötüyüm tesadüfen öğrendim ki çalışmaya başlamış bi yerde sınavlar zamanı böyle bişey yapıyorsa kesin zor durumdadr dün gece aradı ama açmadım sence şu an ben onu yarı yolda bırakmış gibi hissediyorum

 126. Melekcim biraz sakin ol. Eğer çok için rahat etmediyse mesajına yanıt verebilirsin. Ben her zaman şunu söylüyorum. İlişki iki kişiliktir ve ben burada ilişkinizi sadece sizin ağzınızdan dinleyerek yorumlar yapıyorum. Eğer benim söylediklerimden daha mantıklı bir fikrin olursa, hislerine güveniyorsan onu yap canım.

  Bu arada sen onu yarı yolda falan bırakmadın. İkiniz ortak bir karar verdiniz ve ayrıldınız öyle değil mi? Ayrıldıktan sonra her canı istediğinde seni arayıp yanıt alırsa, barışmak için de bir sebebi kalmayabilir diye düşünüyorum.

  Kendini hiçbir şey için suçlu hissetme. İçinden geldiği gibi davran canım.

 127. Betülcüm merhaba. Kusura bakma yorumunu henüz gördüm.

  Yeni aşklar her zaman heyecanlıdır ve bu sebeple çok çekici gelir insana. Ama genellikle bütün ilişkiler büyük bir aşkla başlar ve sonra o aşkın yerini montonluk alır. Bunu neden söylüyorum biliyor musun, bir müddet sonra yeni sevgilinle de aşağı yukarı aynı şeyleri yaşayabilirsin. Bu sebeple ilk sevgilinden ayrılmadan önce kafanda herşeyi tart. Sana olan tavırları tam olarak nasıldı tabi bilemiyorum. (Çok mu kabaydı, seni takmaz mıydı, aldatır mıydı vs..)

  Askerdeki sevgilinle aynı mahallede mi yaşıyorsunuz? Nerden tanışıyorsunuz? Döndüğünde sık sık birbirinizi görmek durumunda kalacak mısınız?

 128. cok tesekkürler melek abla mesaj atmamaya karar verdim.. sınavlarıma calışıp onu düşünmemeye calışacam… peki bşy daha sorabilirmym onun sınavları benden önc baslıyor ve sonra bitiyor sence ben sınavlr öncesi basarılar die mesaj atim mi ya da sınavlar sonrası umarım sınavların ii gecmiştir die bi mesaj ataym mı?

 129. Lokum abla.. Facede bir soz paylasmıstı,boyle bir daha asla bir adım bile atmam sana gibisinden bi soz. Ben de bunu bos yere kendi ustume alındım ona uygun bi soz yazdım. Sonra bana mesaj attı neden ustune alınıyorsun senin için yazmadım diye. Resmen rezil oldum :( Ben de ustume alınmam gayet normal fln dedim. Sonra senin ustune alınmana gerek yok senin için yazmadım zaten dedi. Ben de bu sekilde konusmak zoruma gittiği için içimden ne geliyorsa yazdım. Tamam da uzatılcak bi konu degil anladım bnm için değilmiş bişiyleri denedik olmadı bitti ve smdi birbirimize dusman gibi davranmaya gerek yok guzel guzel konusmayı basaramıyosak eger istedigin buysa slm bile vermeyiz olur biter dedim. Tamam guzel guzel konusuruz dedi. iyi yazdım bitti orda. Şimdi bunlar ne anlama geliyor lokum ablacım ben ne yapıcam ?

 130. lokum abla nasılsın ,

  Aradan 1 hafta gecti bene msj attım ademe. ”SENİ ÖZLEDİM ” dedim . aradan 2 saat gecti cevap yazdı napıyorsun diye aradan 2 dk gecti aradı nerdesin sen evde diilsn falan filan diye sormaya basladı evde oldugumu inanıncada bişey demed normal nasılsın seklinde konustuk sonrada kapattık telefonu.

  Ayrıldıgımızdan beri işime konsantre olamıyorum acıkcası işimi zaten sevmiyordum iyicene nefret eder hale geldim. Degerlendirebilicegim bir iş teklifi aldım. İş ile ilgili 4 aylık bir egitimden sonra yurt dısına gidip gelmeli bir iş teklifi kabul etsem belkii ademden direk kopabilirim diye düşünüyorum ama kalbim bunu yapma diyor . daha önceki ayrılıgımızda böyle bir teklifi red etmiştim ama şimdi keske gitseydim diyorum birdaha keske dememek için gitsem mi acaba cünkü sevsemde artık unutmak istiyorum eger kısmetse zaten ben dünyanın diger ucunada gitsem birbirimizi buluruz . yada artık bizden ümidi kesicem :S

 131. merhaba lokum abla basını cok agrıttım biliyorum ve cok cok özür diliyorum..
  bgn dayanamadım mesaj attım sınavları için basarılar diledim. sonra nasılsın filan diye sormaya basladı bende iiym biraz mesajlaştık baa yasadığı bi kaç bsyi anlattı bende ii gibiydi soguk değidi gayet gzl bir konuşmaydı sonra ben kendine ii bakmasını kibar bi dille söyleyip konuşayı kestim o da sende dedi snce ii mi yaptım?

 132. Aslııcım herzaman söylediğim şeydir bu, face’den falan sakın göndermeler yapmayın diye.

  Bunlar sevgilinin sana naz yaptığı anlamına geliyor canım. Tam tersi olması gerekirken, ufak bir hareketinle işleri tersine çevirmişsin. Bundan sonra ona olumlu ya da olumsuz bir şey yazma. Senin karşılık verdiğini, onu sürekli izlediğini anladığı için şimdi tekrar göndermeler yapacaktır. Aldırma.

 133. Seçilcim bana kalırsa aldığın iş teklifi seni şu an çalıştığın konumdan daha iyi bir konuma, rahata ve paraya kavuşturacaksa hiç düşünmeden kabul et derim.

  Daha önce hiç yurt dışına çıktın mı bilemiyorum ama farklı yerler görmek insanın ufkunu genişletir. Yeni insanlar tanırsın,karşına inanılmaz fırsatlar çıkar.

  Adem’le şansını dene. Konuşmalarına, sana olan tavrına bak. Ama hayatını onu tekrar kazanmak için de heba etme derim ben.
  Tekrar onun güvenini kazanmak için çok sabra ihtiyacın olduğunu unutma. Bunu göze alabilecek misin?

 134. Melekcim kötü yapmamışsın ama bu konuşmanın eski sevgilin üzerinde çok etkisi olmuşmudur onu bilemiyorum. Yani seni yeterince özlemiş mi, bunu hissedebildin mi?

  Bundan sonraki aramaları onun yapmasını bekle canım. Sen yolu açmışsın nasılsa. Bakalım bundan sonraki tepkileri nasıl olacak. Arayıp buluşma falan teklif ederse sınavları bahane eder, gitmezsin.

 135. lokum ablacım tekrar aradı ama açmadım daha doğrusu aramasından bir dakika sonra telefonu cebimden çıkardım baktım ki aramış.aslında aramaz sanıyordum çünkü her zaman ilk adım ondan geldiyse ikincini benden beklerdi ama bu defa öyle olmadı tekrar aradı.sence pişman olmuşmudur ve ben ne yapmalıyım??

 136. tamam lokum ablacım hic bsy paylasmycam onunla ilgili. Zaten simdi arkadas gibi konusmaya basladk once hep o yazıyor sadece bekliycem ve onu umursamadıgımı dusundurcem :)

 137. lokum ablacım tekrar mesaj attı sesini duymak istemiştim diye akşam yine attı senle ilgili rüya gördüm diye ne gördün dedim bi sevgilin olduğunu gördüm inanamadım duygularım girdi işin içine olamaz deyip sıçradım uykudan ddi:) olabilir mi falann dedi bende belli olmaz dedim olursa çok kötü olurum gibisinden şeyler söyledi.ben hep soğuk davrandım eskisi gibi şakalaşmaya çalışıyordu ama ben fırsat vermiyordum mesafeli davranıyordum.eskiden mesajlarıma cevap bile vermeyen adam ben sustukça mesaj atıyordu üst üste bi dk bile susmuyordu beni özlediğini hissettim. bana sevmiyormusun artık dedi bilmiyorum dedim ben sustukça konuşmaya çalıştı dediğim gibi eskiden bahaneler bulup mesaj atmayan adam nasıl yazıyordu görmeliydin.en son fazla uzamasın ve konuşmayı kesen taraf o olmasın diye uykum var uyuyacam iyi geceler deyip kestim konuşmayı.sence böyle yapmakla iyi mi yaptım lokum abla yoksa kötü mü ve barışmaya çalışıyordu ama ben fırsat vermedim.bundan sonra nasıl davranmalıyım ne yapmalıyım lokum abla yine mesafeli davranayım diyorum ama sana sorym dedim.ne yapmalıyım da hep değerli olayım…:)

 138. Lokum abla bi kere msj attım ondada hemen sen nerdesin napısun ewde diilsin bii git evdekilerin sesini duyur bana olayına girdi :s anlayamıyorum ne yapmam gerektıgını madem biz ayrıldık sen hala nie beni merak ediyorsun yada madm merak ediyosun neden barısmıyoruz ? bu karmasayla ben iyi kötü bir yıl gecirdim güzel günlerim cok oldu ama deli gbi kavga ettigimiz birbirimize kötü sözler sarf ettigimizde oldu yoruldum gercekten evet onu seviyorum hemde cok etrafımda ki kız rkek farketmez tek düşündügüm hiç biri adem gibi olmaz kimse beni o kadar sevip deger veremez koruyamaz oluyor ama elimden birsey gelmiyor. kendimi ne kadar daha asagılara alayım ki kişiligime de aykırı bir insanın bu denli üstüne düşmek ki ben adem için bi ton sey yaptım.. eski nesem yok herkes yeter secil kendine gel diyor artık. bu arada hala yuzyuze gelmedik ikimizde biliyoruz ki yanyana gelince barısıcaz ama yine aynı seyler olucak iyi gecinicez bi süre ama yine kavgalar olucak. konudan konuya atlıyorum :( bi yandan bu işi bırakmak istememin sebebi kesinlikle burda calışmamı istemıyor adem defalarca bana ya işin ya ben demişti ben ise herdefasında onu ikna ettim bırakmadım işi şimdi ise bu işten nefret ediıyorum . cok karısıgım hemde cokk ..

 139. Deryacım işler tam istediğimiz gibi gidiyor :) Söylediklerimi tam olarak yapıyorsun ve karşılığını alıyorsun bu çok hoşuma gidiyor.

  Sevgilinin aslında rüya falan gördüğü yok, sadece senin ağzını yoklayıp, işi sevgilinin olmaması gerektiği konusuna getiriyor.

  Mesafeyi koru, yavaş yavaş yaklaş ona.

  • mesafeyi korumaya çalışıyorum lokum ablacım o sanıyorki ben hala eski benim bi adım attı diye gerisini ben getirecem.ama yok aklım başıma geldi.o gün konuştuk ve sustuk ya görmeliydin o gülücük falan atıyordu şakalaşmaya çalışıyordu ben pas vermeyince daha çok konuşmaya çalışıyordu kendiyle ilgili şeyler anlatıyordu..şimdi ben ne yapmalıyım lokum abla tekrar konuşur dmi?bazen korkuyorum belki gersi gelmez diye ama yinede çok mutluyum en azından aklında bitirmediğini ve sevdiğini görebiliyorum..:))

   • Merak etme Deryacım bırak kendini paralasın seni mutlu etmek için. Senin bir gülümsemenin ne kadar değerli olduğunu görsün.

    Yavaş yavaş konuşmalarınızın gidişatına bakarak sen de yakınlaşabilirsin.

    Örneğin bu aralar sen onu hiç aramıyorsun o seni arıyor. Konuşmalarınla biraz yakınlaşırsın. Birkaç gün sonra da sen ona mesaj atar, onu mutlu eder, heyecanlandırırsın gibi… Bilmem anlatabiliyor muyum ;)

    • ewet çok iyi anladım lokum ablacım yalnız o günden sonra hiç konuşmadık bakalım gersi gelecek mi..ya sana çok tşk ediyorum lokum abla ayrılınca beklemek sabretmek çok zor ama sabretmenin meyvelerini toplamak çok mutlu ediyor.iyi ki seni dinleyip sabretmişim yoksa kendimi ezik duruma getirirdim onu aramakla..şunu anladım ki bu ilişkiyi bitirmemiş hala seviyo ve ciddi benle çünkü evilik falan diyordu bu son konuşmada..:))

      • mrb lokum ablacım yine yardımına ihtiyacım var ya bazen düşünüyorum da eski günler aklıma gelince çok kötü oluyorum bana sıkıldım dediği zaman mesaj atınca arayıca cvp bile vermediği zamanlar beni üzdüğü ağlattığı peşinden koşturduğu günler aklıma geliyor da çok kötü oluyorum.ewet onu çok seviyorum çok özlüyorum tekrar birlikte olmak ve bir ömür onla mutlu omak istiyorum ama tekrar eski günlere dönmekten korkuyorum beni üzmesinden ağlatmasından tam mutlu oldum derken tekrar hayal kırıklığı yaşamaktan çok korkuyorum.bi kere daha hayal kırıklığına uğrarsam beni tekrar yarı yolda bırakırsa bu defa kaldıramam bunu..bi daha o günleri yaşamamak için nasıl davranmaılıyım ona.ben çok hassasım lokum abla ve herşeyden çok çabuk etkilenebiliyorum..ne olur bana tekrar yol göster lokum abla ben artık üzülmek değil de mutlu olmak istiyorum.ne yapmalıyım da beni kaybetmekten korksun eskisi gibi üzmesin o ilk günkü mutlu günlerimize dönelim..

       • Hayatım bu kadar kendini yıpratma daha çok gençsin. Kendine verdiğin acıyla erkenden yaşlanırsın benden sana abla nasihati. Çöktükten sonra da benim yüzümden bu hale geldi demez kimse, direkt başkasını bulur ve terkeder seni. Bu sebeple hiç birşeyin, hiç kimsenin seni üzmesine müsade etme.

        son zamanlarda seni tekrar aradımı sevgilin?

        • ewet çok haklısın ablacım ben dim dik ayakta durmazsam üzüntüden çökersem hayatımı mahvederim dediğin gibi kimse dönüpte benim yüzümden oldu demez.sağlam durcm sen olmadan yaşayamam değil de sen olmasan da gayet mutlu yaşarım görüntüsü vercm aslında sadece o görüntüyü vermek değil gerçekten öyle olcm.ailemden başka kimse vazgeçilmez değil bundan sonra ya yine üzerse ya yine ağlatırsa demicem asla beni üzmesine izin vermcem tekrar üzmeye mi başladı eskisi gibi kabullenip alttan almıcam öyle yaptıkça direkt bu ben olmadan yapamaz ve ben vazgeçilmezim moduna giriyo üzdüğü an hemen resti çekecem ona mecbur olmadığımı her fırstta göstercm.bu ayrılık çok şey öğretti bana…sürekli evden arıyo lokum abla ben tlfu açmıyorum diye evden sesimi duymaya çalışıyor…

         • Afferin sana canım. Böyle güçlü duran bir kızı kırmaya kimse cesaret edemez.

          Bak istediğimiz gibi sürekli seni arayıp duruyor da.

          Sen şimdi istediğin zaman, yavaş yavaş iletişime girmeye başlayabilirsin.

          Ama dediğim gibi asla kendinden ödün verme. Eyvallahsız ol. Canını sıktığı anda bir daha seni göremeyeceğini anlasın bu adam.

          • ewet abla aynen onu anlıcak bundan sonra böyle. bi barışalım da işte o zaman eski halimden eser kalmadığını görck..onsuz da gayet mutlu olduğumu anlıcak

          • lokum ablacım bugün tekrar mesaj attı nasılsın cnm diye bi yandan konuşmak için can atıyorum ama bi yandan da tereddütüm var napmalıyım sence şimdi ve bundan sonra

          • lokum abla dün mesaj attı demiştim ya akşamı tekrar attı önemli bşy söylcm ltfen cvp ver diye cevap verdim sni özledim dedi bende insan sıkıdığı birini özlemez dedim ben senden hiç sıkılmadım sadece yaptıklarından sıkıldım dedi bende özlüyorsun peki ne diyim dedim bşy deme bilmeni istedim dedi bende sustum sonra devam etti konuşmaya bana kızmalarını bile özledim dedi sen beni üzdün dedim sende beni çok üzdün canımı çok yaktın dedi çok ağladım buna emin ol dedi bende artık hiç bişeye emin olamıyorum sende buna emin ol dedim tmm dedi sustuk.belki fazla tersledim onu ama bunu yapmam gerekiyordu çünkü her zaman aramız kötü olunca seni özledim diyince bende derdim ve hiç çaba göstermeden onu uğraştırmadan değerimi anlamadan direkt barışırdm sonra ne olurdu peki bi süre mutlu sonra yine başa dönerdik.istesem şu dk barışırım ama önemli olan barışmamız değil barışınca bi daha kopmamamız hep mutlu olmamız bunun için böyle davranıyorum..şu an sınav zamanları olduğu halde hep benle konuşmak istiyo.pişman olmuş ve değerimi yavaş yavaş anlıyor diye düşünüyorum lokum abla sence de öyle mi görünüyo acaba?.. ama ikimizde birbirimizi çok özlemişiz çok seviyoruz anladım…belki kafanı şişiriyorum lokum abla ama içimdekileri paylaşmak istiyorum çünkü çok bekledim bu günleri:(

 140. Seçilcim daha önce de söylediğim gibi Adem’in güvenini kazanmak zor. Uğraşman gerekiyor. O seni seviyor bence ama güvensizliği sevgisinin önüne geçiyor. Telefonla konuşurken nerdesin? dışarda mısın? diye sormasından belli.

  Düşüncen çok doğru. Barışmanız zor olmayacak. Ama ondan sonraki süreçte güvenini kazanmak için çok uğraşman gerekiyor.

  Onunla iletişime girdiğinde seni inceden inceye sorgulamasına çok izin verme. (Hayat bu şekilde geçmez çünkü.)Ona işten ayrılacağından ve yurt dışı planlarından bahset. Tepkisini ölç.

  Çok da kendini heba etme. Ağır ol her zaman. Yalvarma pozisyonunda olma. Çünkü böyle bir ilişki geliştirdiğinde sürekli ona açıklama yapmaya çalışırsın ve ilişki bir yerde seni yıpratır ve noktalanır.

  Hiçbir şey için canını sıkma, soğuk kanlı ol ve kendine güven canım.

 141. meraba lokum abla,benm eski sevgilim 22 yaşında ve mayısta askere gidecek ve biz 3 hafta önce ayrıldık.beni aldattı.. en samimi arkadaşları bana söyledi msnde kızlarla konuşuyor diye inanmadım hemen eski sevgilimin msnesine girdim ve bi kız açıktı Ben eminin sevgilisiyim sen kimsn dedm cevap vermedi..emine sordum teyzemle annem camda konuşuyorlardı dedi ..ben kendisine her defasında sana inanmıyorum,güvenmiyorum diyordum oda bana inanmalısın askerliğime çok az kaldı senle dolu dolu günler geçirmek istiyorum filan diyordu ve konu orda kapandı..bana hep yalan söylüyordu dayanamdm ayrıldım asilik yaptım.bana feysimi dondurcam demişti ben tabi inanmadım başka bi feys açıp istek gönderdm kabul etti bune dmek oluyor Anlamadım :( Acaba güvenmelimiyim güvenmemelimiym bilmiyorm Ben onu çok özledm napmam gerekiyor arayayimmı ne dersn lokum abla..

 142. lokum abla eski sevgilimle aynı yerde oturmuyoruz ama evimi herşeyimi biliyor ki yeni aşklar evet her zaman heyecanlı orası kesin ama ben eskisiyle zaten askere gitmeden önce ayrılmayı düşünmeye başladım yani sevgimin azaldığını hissedebiliyordum o gidince de düşünmek için çok fırsatım oldu şuan doğru karar verdiğime inanıyorum ama benim tek derdim ona nasıl söylücem. ben şuan görüştüğüm insana gerçekten çok güçlü duygular hissediyorum ve aynı üniversitedeyiz askerde olan sadece lise mezunu ki çok fazla içerdi falan böyle tehlikeli biri olabiliyor şuan konuştuğum insan ise yani kusursuz mükemmel bi insan

 143. ben dayanamadım telefonda azcıkta olsa konuyu açtım söyledim derdimi sen bana böyle böyle yaptın ben unutamıyorum ayrılmayı düşünüyorum dedim önce beni tehdit etti geldiğimde sana bunları ödeticem diye sonra duygusallaştı yaşadıklarımızı bana tekrar anlattı ben sadece üzülüyorum ona o orda öyle bir durumdayken söylemek çok kötü ama yüz yüze olsak ve ben söylesem ne tepki verir bilemiyorum açıkcası korkuyorum beni korkutuyor

  • Betülcüm hem eğitim seviyesinin senden düşük olması hem de sürekli içmesi ile bile o insanın sana uygun olmadığı belli.

   Çoğu zaman insan karşısındakine acıdığı için ilişkiye nokta koyamıyor. Ama sonunda kendisi acınacak duruma düşebiliyor.

   Yüz yüze olsan söylemek daha zor olabilir diye düşünüyorum. Çünkü telefondan bile korkutabiliyor seni.

   Bence o askerdeyken işi bitirmek daha doğru olacak. Askerden gelmesine çok var mı? En azından bir süre sonra siniri yatışacaktır.

   Şu anda görüştüğün kişinin askerdekinden haberi var mı? Ondan ayrılmadığını, kurtulamadığını ona söylemiş miydin?

   Ailenden bu konuda destek alabilecek durumda mısın? Yani haberleri var mıydı eski sevgilinden?

 144. lokum abla öyle bunaldim öyle yoruldum ki son carem sensin neolur bana bi akil ver… onunla 2 snedir tanisiyoruz ayni köylerde oturuyoruz uzakdan akrabayiz birbirimizi dügünde gördük ama sadece öyle uzakdan bi görmeydi ben almanyada yasiyorum oda türkiyede ben almanyaya geldikden sonra kendisimail adresimi bulup beni arkdas olarak eklemis ve duygularini acdi bana baya konusduk 3 ay kadar bende ilk görüste ask derlerya öyle oldum iste hersey cok güzeldi sonra o okudugu unide biriyle cikmaya basladii banada söyledi bunu ben hastalandim aylarca hastanede yattim üzüntüden zaten o kizada sürekli benden söz ediyormus ondan dolayida ayrilmislar bende nisanlandim o olaydan dolayi unutmak icin onu sonra ayrildim olmadi unutamadim ayrildikdan 2 ay sonra onu aradim yeniden konusmaya basladik bizim tek sorunumuz o telefonla aranmayi mesajlasmayi hic sewmiyor zaten ilk ayriligimizda ondan oldu kendiside bana anlatiyordu benim tüm ayriliklarim cok aranma üstüme düsmekden oluyordu simdi benden tamamen uzaklasdi sen degismiyorsun degismeyeceksinde dedi simdi ariyorum acmiyor msjlarima cvb vermiyor kisacasi umursamaz tavirlar icerisinde ve biz ilk defa bu yaz görüsecekdik… en son konusmamizda kendisine sordum hani dedim biz cikmaya baslayincadami böyle davranackssin bana yani böyle umarsamazmi olucaksin dedim öyle bisey hic birzaman olmayacak bunu sana bastan söylim dedi neden diye sordum istemiyorum nedeni yok ddi.. ama o konusmadan 2 hafta önce öyle iyi anlasiyorduk ki bana telefinda saz calarak sarki söylemisdi hatta bn öyle cocuk isimlerinden cikmisdi birgün kizim olursa ismini … koyucam demisdim onasil isim ya olmaz ben kizimin ismini asmin koyucam vs.. seyler konusduk hani onunda ozaman istediginden emindim öyle bi sicaklik hissediyordum hani hisseder insan karsidakinin davranislarindan.. simdi onu yeniden nasil kazana bilirim suan benden sogumus durumda ve cokda inatci olmaz dedimi kararindan zor vazgecirirsin neolur ben onu öyle böyle sewmiyorum onun aski icin neler cektim o hastanede yanliz basima kaldigim günleri bi ben bilirim neolursunuz artik onunla huzur icinde mutlu bi iliskim olsun istiyorum neolur bana yardimci olun ne yapmam lazim…simdiden tskr ediyorum

  • Zeryalicim merhaba. Eski sevgilin aslında doğru söylemiş. Çok fazla telefonla konuşmak ve mesajlaşmak ilişkinin çabuk tükenmesine, çiftlerin kavga etmesine ve çoğu zaman ayrılıklara neden olur.

   Şimdi o sana beni arama dedikten sonra onu asla ama asla arama. Onu çok seviyorsun ve geri kazanmak için sabredip bekleyebilirsin değil mi?

   Sen eski sevgiline içini o kadar açmışsın, onun aşkından yataklara düşmüşsün ve onu çok şımartmışsın canım. Erkekler bu kadar üstlerine düşen kızlardan çabucak soğurlar. Bu sebeple araya biraz mesafe koy. Kendini naza çeken eski sevgilin değil sen ol tamam mı?

   İlk kuralımız iletişimi hangi kanalla olursa olsun kesmek. Konuşmak yok :)

 145. Lokum abla dun gece aramıs adem duymadım uyuyordum. zaten duysaydım da acmazdım. whatsapp da da iletisine yazmıs umutsuz vaka bnm gördügümü biliyor sonucta ne kadar bana umursamaz davransada hala benım ne yaptıgımı ne ettıgını merak ettigini ve baktıgını biliyorum. dinledim sarkıyı kesinlikle dogruu sözleri bulmus o cok sevdi ben deger bilmedim keske basa dönseydik de hatalarımı bana uzaktan gösterebilseydi tabi artık keskeler ile yapılabilicek bisey yok. ben pes ettim işi bırakıyorum karar verdim tüm iletişim bilgilerimi de degiştiricem bana ulasabilicegi tek yer yasadıgım yer olucak zaten yanıma kadar geldigindede cok düşünerek gelir herseyi göze alarak gelir. sosyal aglardan da ulasımı olmıcak kapattım hepsini iyicene düşünmesine fırsat vermiş olucam. sanırım herseyin en iyisi bu . son olarak ona içimdeki herseyi anlatan bi mail yazsam mi diye düşünüorum kararsızım :S sessizce gitmek te mantıklı gelio merak uyanır içinde zaten kuruntulu biri oldugu için duramaz benden haber almadan sence napmalıyım ?

  lokum ablacım bu sekikle buraya yazdım bi süre boyunca ve gercekten cok rahatladım bunun içinde sana cok tesekkür ederim .

  • Seçilcim bence içinden geçenleri hemen yazma. Seni birkaç defa daha arasın, meraklansın. Sonra iletişime geçtiğiniz mecrada içinden geçenleri ona söylersin. Ama asla kendinden ödün verme. Ne olursa olsun bir şeyler yaşanmış ve sen pişman olmuşsun. Eğer sürekli ondan seni bağışlamasını isteyen bir konuşma yaparsan Adem daha çok üstüne gelecektir.

   Her zaman bana yazabilirsin. Yardımcı olmaya çalışırım canım.

   Bu arada yurtdışı bağlantılı iş teklifini kabul edecek misin?

  • Mervecim sevgiline güvenmemelisin. Sahte olduğu belli olmayan bir face hesabından onunla konuş ve dene istersen, sevgilin ne kadar kendine hakim olabiliyor.

   Tabi her şeye rağmen ben onunla birlikte olmak istiyorum diyorsan birleşmeniz için elimden geleni yaparım. Sanırım sevgilin nisan ayında askere gidecek değil mi?

 146. ozaman ben türkiyeye gidene kadar onu neolursa olsun aramim ki zaten bu durumda arasam bile degisen bisey olmicaak duygulaari degismicek haklisin lokum abla aramicam sormicam

 147. Lokum abla aynen bıraktım oluruna.. işi kabul ettim. 1 haftaya kalmaz calıstıgım yerden cıkıcam kısa bi tatil yaptıktan sonra dinc bi sekilde yeni işime baslıcam. bu arad tüm iletişim bilgilerim kapalı olucak ….

  • Seçilcim belki çok klişe bir laf gibi gelecek ama gerçekten zaman herşeyin ilacıdır.

   Tatil yapıp kafanı dinlemen çok mantıklı. Kendinle başbaşa kal ve bu tatilin tadını çıkar. Hiç birşey için canını sıkma.

   Belki bu tatil sana öyle iyi gelir ki, Adem’le aranız düzelir.

   Hep iyi şeyler düşün ki herşey iyi olsun :)

 148. abla bende öyle düşünüyorum ve telefonda söylediğimde çok saçma tepkiler veriyor şuan da görüştüğüm kişinin tam olarak haberi yok yani beni bırakmıyor diyemedim ama ilk fırsatta söylücem artık tutamıyorum içimde daha az önce aradı beni bana soğuk davranma gelince senle çok görüşcez ölürüm de seni bırakmam sen benim namusumsun falan diyo anneni de arıcam diyo ya ben çok korkuyorum gelmesine normalde 1 sene var ama 1 aylık izni var belki mayısın başında gelebilir telefonda gülüyo kendi kendine gelince çok görüşcez dedi. ben şimdi nasıl ne şekilde konuşmalıyım onu kırmadan neler demeliyim kökten nasıl halletmeliyim artık kafayı yicem akşam arıcağmı söyledim bak kızım beni deli etme falan diyo ve deli yani çıkar gelir ne bileyim herşeyi yapabilir. ailem biliyor annem de askerdeyken ayrılma taraftarı ama çok karışık geliyo gözüme herşey..

  • Betülcüm annenin askerdeki adamdan haberdar olması ve ondan ayrılmanı desteklemesi çok iyi.

   Yalnız başına olsaydın, eski sevgiline ayrılmak istediğini söylemeni tehlikeli bulurdum.

   Ona ne şekilde söylersen söyle mutlaka problem çıkaracaktır. Bu durumda annenle çok koordineli gitmelisin. Yaptığın söylediğin şeylerden ve askerdekinin yaptığı tehditlerden annenin haberi olsun.

   İçinden geldiği gibi söyle ona her şeyi. Hiç bir şeyden korkma ve annenin desteğini al canım.

 149. şaka gibi bir aşk yaşıyorduk öyle mutluyduk ki ayrılacağımız aklımızdan bile geçmezdi. hep özgüre beni bırakma derdim o da inşallah derdi yani biz birbirimize çok aşıktık saatlerce göz göze bakıp konuşmadan durabilirdik. bana 2 gün önce yalan söyledi kzdığımı belli etmedim sadece soğuk davrandım ertesi gün beni üzdü diye sırf bu yüzden terk ettim. ayrıldıktan sonra okulda karşılaştık gözlerimin içine bakıyordu; bende maalesef ona… biz hala birbirimizi deli gibi seviyoruz nasıl barışırız ..

 150. benim durumumun hiçbir düzelir tarafı yok :) biliyorum ama yazıları görünce bende birşeyler anlatmak istedim.2008 yılıydı tanışmamız aslında onun bana olan ilgisi çok daha önceydi ve en sonunda 2008 şubatta beni ikna etti bir şekilde çok sevdim çok aşık oldum ve sevildiğimi düşündüm öyle düşündürdü çünki çevremdekiler dahi bu kadar seven bulamazsın çok şanslısın diyorlardıki aileler tanıştı artık hayatımızı birleştimeliyiz diye düşündük.ve birden telefonunu değiştirdi 2010 yılında maillerime cevap vermez oldu mesajlarıma dönmez oldu çok züldüm ama birşeylerden bunaldığını biraz zaman vermem gerketiğini düşündüm.ama sonra duydumki başka bir kadınla evli olan bir kadınla ilişkisi varmış ve evli olan kadının çevresi bu durumu duymuş ve beni çok sevdiğini düşündüğüm ve benimde çok sevdiğim adam onunla evlenmeye karar vermiş.hatta 2010 yazında evlendilerde bunları duyduğumda ona neler söyledğimi bile hatırlayamıyorum. o kadar çok öfkelendim o kadar kötü şeyler yazdım söyledimki.ve bana tek cevabı şu oldu sen bir hataydın iyikide hayatımda değilsin ben çok mutluyum sende ne halin varsa gör.işte o gün bu gündür ne halim varsa görmekle meşgulum. toparlanmak başkasına güvenmek yeniden aşık olmak sevmek bana artık hiç mümkünmüş gibi gelmiyor. çünki yaşadıklarımı kabullenebilmiş değilimki kabullenemeyeceğimde hayatımın sevgi aşk tarafı benim için sonsuza dek kapandı gitti çünki ben onu çok severken bu ilişki çok anormal bir şekilde bitti ne unutabilirim nede toparlanabilirim destek aldım ama olmadı.

  • Sevdacım gerçekten başından geçenler oldukça üzücü. Ama şunu bilmelisin ki, evli kadınla birlikte olacak kadar şeref..iz, sana doğru düzgün bir şeyler söylemeden çekip gidecek kadar aciz bir adammış bu. Her şeyden önce bu adamdan kurtulduğun için çok şanslısın.

   Çok yakında duyacaksın ki, onların ilişkileri de çok fena bir şekilde sonlanmış. İnan bana bu tür ilişkilerin ömrü en fazla 2-3 yıldır. Hem senin hem de o kadının kocasının üzüntüsü üzerine kurulmuş olan bu evlilik, başladığı gibi çirkin bir şekilde biter.

   Günümüzde güvenilecek erkek bulmak gerçekten zor olsa da, aşk defterini sonsuza kadar kapatmak kendine haksızlık etmek olur. Birgün karşına öyle biri çıkar ki, güzel duyguların yeniden canlanır.

   Hayatta insanın ailesi dışında kalan hiç kimse vazgeçilmez değildir. Demem o ki, bir sevgili gider yerine daha iyisi gelir. O sebeple hiç canını sıkma ve erkeklere karşı ön yargılı olma canım.

   Eğer yaşadığın olay seni öldürmüyorsa, güçlendirir. Sen de hayata daha güçlü olarak devam ediyorsun bunu unutma.

 151. lokum abla biz sevgilile aynı okuldayız sevgilim bana birlikte koridorda otururken dersim var diye yanımdan çekip gitti tabii sonrasında arkadaşlarla dışarıda gezerken önümden sevgilim geldi beni görünce kaçıp gitti ben fazla umursamadım ertesi gün konuşmaya çalıştım beni dinlemedi bende belki konuşur falan diye iyi o zaman ayrılalım bitsin dedim o da tamam dedi o da bende çok kötüyüz birbirimize belli etmesekte naıl barışırız..

  • Meltemcim çok çocukça bir ayrılık sebebiniz var. Daha doğrusu sevgilinin davranışları oldukça garip. Kaçıp gitmeler, konuşmamalar vs…

   Ama şunu söyleyebilirim ki şu anda sevgilin senin ilgini hak etmiyor. Açıklama yapması, konuşması gereken bir varsa o sen değilsin canım.

   Belki sevgilin seninle aynı hisleri paylaşmıyor olabilir. İlişkinin gidişatından sıkılmış olabilir ve o nedenle senden gizli bir takım ufak şeyler yapmaya çalışıyordur. Bu sebeple onu biraz kendi haline bırak. Bakalım neler yapacak.

   En azından 1 hafta kadar onu görmezlikten gelebilir misin?

 152. merhaba lokum ablacım umarım iyisindir…
  hafta içi bi gün yine mesaj attım ders konusunda yardıma ihtiyacım vardı ve ona sordum o da gelip anlattı… daha sonra sohbet etmey başladık bayağı kötü durumdaymış ben cagırdığımda cok mutlu olmus konuşabilecegi birinin yanına gittiği için… bana sorunlarını ve yasadıklarını anlattı ben daha önce niye arayıp anlatmadın deyince bana dediklerimi hatırlattı… ben ilk ayrıldığımız zamanlar ona tekrar sorunlar yasarsa cekemem demiştim onu söyledi.. o yzden aramadığını ve bnm aramamı beklediğini söyledi.. ben ne diyeceğimi bilemedim. daha sonra bana bazı kızlarla konustuğunu anlatmaya basladı sanki benim kötü hissetmemi istiyomus gibiydi.. ama ben ona gayet sakin bir sekilde n güzel işte onlardan birini al hayatına hem kafan dağılır dedim o da bana su an hayatıma aldığım birine kalbimi senin kadar acmam gerekir ve bunu yapamam dedi ve onlara baktığında sadece bir beden gördüğünü içlrini boş gördüğünü söyledi beni nasıl görüyorsun deyince de cevap veremedi… sonra bir arkadasım beni almaya geldi ve o da kacar gibi gitti.. bana keske gelecegini söyleseydin ne yapacagımı bilemedim dedi.. bende geleceğini bilmediğimi söyledim ve kendine dikkat etmesini ii görünmediğini söyledim daha sonra da asık olduğum adam böyl değildi biraz toparlan dedim.. o da ne güzel işte asık olduğun adam değilim artık dedi… bende bunun ii birsey olmadığını söyedim ve onu uğurladım.. ben arkadasımla konusurken baa mesaj attı cok güzel bi gündü sohbet cok iyi geldi dedi.. daha sonra konusma tam bitmedi deyince artık diğer buluşmamızda konusuruz dedi.. o gün öyle bitti.. dün sınava girememiş yardım edebilirmiym diye bana mesaj attı bende yapabileceklerini anlattm.. olanlar bunlar benim aklımdaki soruysa… su an cok kötü bi durumda ve zamanında n kadar tekrar cekemem desem de onun yanında olmak istiyorum ama bunu ona direk sorsam ters tepecek ve sanki ona acıyormusum gibi olacak biliyorum sence ona karsı nasıl davranmalıym ve yardım etmek için biseyler yapmalımıyım? simdiden cok tesekkür ederim..

 153. Melekcim merhaba,

  Anlaşışan sevgilinin epeyce ilgiye ihtiyacı var. Ne tür bir yardıma ihtiyacı var tam olarak bilemiyorum Ama ona yardım etmek için kendini seferber etme. Diğer bir ifade ile onun senden istediği ölçüde ona yardım et, daha fazlasını yapmak için kendini zorlama.

  Davranışın gayet hoş, anlayışlısın ona karşı. Bu şekilde devam edebilirsin. Aslında ikiniz de birbirinizi istiyorsunuz ama bir arada olmak sizi çok yormuş.

  Görünen o ki ilişkiniz açısından en yakın zamanda her şey yoluna girecek.

 154. merhaba, 2 sene önce tanışmıştım onunla dersanede birbirize ilgimiz vardı fakat ikimizde açılamıyorduk sonra dersane bitti ben mesaj attım duygularımı söyledın o da bana karşı boş olmadığını söyledi.sonra konuştuk çıkmaya başladık.1 ay oldu ayrılmak istediğini söyledi mesaj atarak ben de niye neden dedim sarmadı dedi.ertesi gun mesaj attı arkadaş kalabılır mıyız diye ben de onu sevdiğim için tamam dedim.öyle arada faceten konuşuyorduk bı ara hiç konuşmamaya başladık sonra telefonuma mesaj atmış nasılsın ben atmasam senın hiç mesaj atcağın yok diye. ben de cevap verdim.konuştuk sürekli mesaj atıyordu sonra tekrar deneyelim mi dedi ben de önceki gibi çok üzeceksen k. bakma dedim o da hayır seviyorum gerçekten falan dedi 2- 2,5 ay çıktık sonra memleketıne gıttı her şey gayet guzeldi bı akşam hiç mesaj atmadı sadece ben düşündüm de artık ayrılalım nokta koyalım falan dedi ben sebebin ne dedim olmuyor zorlamanın bı anlamı yok dedi.ben cevap atmadım.sonra bi kaç ay geçti ben mesaj attım ist.a geldiysen yüzyuze konuşalım yok arkadaş kalalım saçmaladım baya ama o benım hıçbır mesajıma cevap atmadı.gecen gun arkadaşıma benı sormuş ne yapıyor diye arkadaşım da hayırdır nıye sordun demiş o da ümitlenmesin sadece öylesine sordum demiş.karşılaşıyoruz yuzumuzu çeviriyoruz ikimizde ama , ben çoook seviyorum ayrılalı 8 ayı geçti ama ben bı an bıle unutmadım lütfen yardım edin ağlamaktan yoruldum bılıyorum değimiyor belkı ama ben çook özlüyorum

  • Rukencim, sevgilin tam olarak ne istediğini bilmiyor, canı sıkıldığı, kendini boşlukta hissettiği zaman sana sarıyor.

   ilişkiye başlarken ilk adımı senin atmış olman ve bu adamın hiç yorulmadan seninle sevgili olması nedeniyle, yaşamış olduğunuz ilişkinin bu adamın gözünde hiç değeri yok.

   Senin ona aşık olduğunu bilmesi, ayrılıktan sonra uğraştırmadan ona geri dönüş yapman eski sevgilinin senin ve yaşadığınız ilişkinin değerini anlamasına engel olmuş.

   Arada seni sorup sorgulayıp, kendi egosunu tatmin etmeye çalışıyor. (Hala beni bekliyor bak kimseyle sevgili de olamamış vs. gibi)

   Onun sana geri dönmesi için onunla çok ilgilenmen, arayıp sorman, arkadaşlarından haber alman kesinlikle işe yaramayacaktır. Aksine eski sevgilin kendini daha da ağırdan satacaktır.

   Şimdi senin yapman gereken, kendini ağırdan satmak.

   Peki nasıl olacak bu?

   Bu adam sana gelip tekrar deneyelim mi dese ve sen onun aşkından geberiyo olsan onu geri çevireceksin. Attığı mesajlara cevap vermeyeceksin. Eğer arıyorsa çağrılarını görmezden geleceksin.

   Kısacası öncelikle bu kız bana deli gibi aşık, ne zman istesem bana geri döner imajını yıkmamız gerekiyor.

   Facebook’da arkadaş mısınız?

   • Bu arada Lokum abla, siz diyorsunuz ki kendini ağırdan sat mesaj atarsa cevap verme falan.. o artık bu saatten sonra ne mesaj atar ne face’ten ekler yanı hiç bi harekette bulunmaz çok iyi tanıyorum çünkü.o yüzden size sordum tek çare sizsiniz diye düşündüm. başka nasıl halledebilirim :/

      • O zaman onunla karşılaştığın zaman direkt görmemezlikten geleceksin. Göz ucuyla bile ona bakmadan dimdik yürüyüp geçeceksin.

       Seni bırak yanındaki arkadaşların bile dönüp kontrol etmek için ona bakmayacak.

       Bu arada çok mutlu, bakımlı ve kendine güvenli duracaksın. Kısacası onu unutmuş ve gayet mutlu pozları vereceksin.

       Bu tip hareketler sayesinde önce onu şok edip, dikkatini üzerine çekmeye çalışacağız canım.

 155. lokum abla sahte bi face açtım ve direk istek yolladım kabul etti.işte beni söyledim kendisine dedim Eski sevgili seviyosun benden için hayır unuttum gitti onun gibi biri yok artık sevmiyorum dedi neden bitti dedim boşver kafanı yorma salla gitsin diyor.evt lokum abla mayısın 20sinde filan heralde gidiyor bana öyle söyledi.ben yeni bi sevgili buldum ama onu hala unutamadım fotoğraflarına bakıyorum birazda çirkin diye midem bulanıp kapatıyorum ama ona sarılmayı çok özledm unutamıyrm .onunla birlikteyken seviyordum ama ona belli etmiyordum o ise ben seni sevmiyorum tapıyorum filan diyordu.demekki yalanmış…..napıcam bilmiyrm

  • Mervecim bu adam seninle birlikte olmayı hak etmiyor. En başta çok güvenilmez biri ve sen de bunu biliyorsun artık. Bu karakterde bir insandan doğru söylemesini de bekleyemezsin. Hayatın sürekli acaba beni aldatıyor mu, beni seviyor mu gibi “acabalarla” çok çekilmez hale gelir.

   Yalnız şurada fikrimi belirtmek isterim ki,yeni birsevgili bulmakta biraz acele etmişsin canım. Ondan ayrıldıktan sonra biraz nefes almak sana iyi gelirdi diye düşüniyorum.

  • Deryacım kusura bakma canım yukarıdaki yorumunu daha yeni gördüm.

   Hayatım sen bu işi kaptın gerçekten. Çok yerinde davranıyorsun. Başka arkadaşlarımıza da bazen hemen barışmayın, yelkenleri suya indirmeyin diyorum ama beni çok dinlemiyorlar. Hemen barışıyorlar. Sonra tekrar bana gelip Lokum abla yine küstük diyorlar.

   Senin davranışların tam kıvamında. İçinden geldiği zaman sen de onunla iletişime girmeye başlayabilirsin. Çok sevindim :)

   • ewet lokum ablacım bende hep yelkenleri suya indirirdim bi mesaj mı attı direkt değerimi anladı derdim ama yanılırdım yine kavga eder yine üzülürdüm bu defa frenlcem kendimi dedim gerçekten pişman edcm değerimi anlck dedim.bazen düşünüyorum belki çok ileri gidiyorum tersliyerek diye ama mutlu olmak için bu gerekiyo ve yine bazen diyorum ben mesaj falan atym diye sonra düşünüyorum da diyorum kızım saçmalama daha önce hep böyle yaptın gurur olmaz vs dedin o ne yaptı kendini vazgeçilmez sandı ve seni hep üzdü yapma artık kendine hakim ol diyorum.çünkü şimdi yine ben arayıp sorarsam ilerki kavgalarımızda da hep benden bekler böyle de üzülmekle geçmez hayat.lokum ablacım artık barışayım diyorum yine konuşursa sence de barışmalımıyım yoksa biraz daha peşimden koşturayım mı ve barışınca bundan sonra nasıl davranıyım? şimdiden cvbn için ve yazdıkların için çok tşk ederim lokum ablacım…

 156. lokum ablaa çok fena aşık oldum sanırımm :( hiç yüzyüze görüşmedik çocukla facebooktan konuşuyoruz aynı okuldayız ama o gelmiyor pek futbolla ilgileiyor takımda oynuyor falan çok yoğun yani 3 gündür konuşamamıştık hiç. bugün girmiş az önce konuştuk ama normal konuştuk ben gidiyorum yazdım görüşürüzz yazdı gitmedim çevrimiçiyim ama yazmıo :) ) numarası falanda yok ama çok etkilendim fotolarına bakınca eriyorum desem yeridir tam hayalimdeki insan öyle diyim :) konuşuyoruz arada güzel şeyler de söylüo bazen de duygusal olarak konuşmadık hiç yazmamk için zor tutuyorum kendimi numaramı alsın görüşelim falan istiyorum napsam ki ? :(

 157. yeni sevgilimi zaten ben eski sevgilimle çıkarken bile içimde ona karşı duygular besliyordum sevgilimden ayrılmam onunlar sevgili olmam tesadüf gibi oldu..çok teşekkür ederim lokum abla dediklerini unutmiyacağım

 158. Pekı Lokum abla bırsey sorcam: senı ruyamda gordun ıyı değıldın ıyısın umarım falan dıye gece 3, 4 gbı mesaj atsam ışe yarar mı?sen ne dersin çok mu saçma :(

 159. Rukencim anlıyorum seni ama bunu denemen değil tam olarak uygulaman gerekiyor. Demekki bir şekilde senin ondan hoşlandığını anlıyor bu çocuk. Belki ortak arkadaşlarınız vasıtasıyla belki de başka bir yolla…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>