Evliliği Kurtarmanın Yolları

evliliği kurtarma formülü

“Seni seviyorum, ama sana aşık değilim.” İfadesi, evliliğiniz boyunca eşinizden duyalabileceğiniz en zor ve en kötü cümledir. Çoğu zaman eşler tam olarak bu ifadeyi kullanmasalar bile, sarf ettikleri sözcükler ve davranışlarının anlamı buna eşdeğerdir. Böylesine acı bir cümleyi duymak çoğu zaman kadınlarda şok etkisi yaratır. Çünkü, bazı problemler yaşanmasına rağmen, bunlar hep hasır altı ediliyor ve uzun süredir evlilik aynı çizgide sürdürülüyordur.

Peki bunun anlamı nedir?

Öncelikle, eşinizin size böyle bir ifade kullanması evliliğinizde bazı şeylerin yolunda gitmediğini göstermektedir. Yoksa, yıllardır aynı yastığa baş koyduğunuz eşiniz şimdi neden böyle birşey söyleme ihtiyacı hissetsin, değil mi?

Eğer kendi kendinize “kocamı nasıl mutlu edebilirim.” diye soruyorsanız, evliliğinizi kurtarmaya düşündüğünüzden daha yakınsınız demektir. Genellikle biz kadınlar sorumluluk almak yerine, eşimizi suçlamayı tercih ederiz. Çünkü böyle davranmakla bütün suçu karşı tarafa atmak daha kolayımıza gider. Ama karşı tarafı suçlayıcı şekilde davranmak sorunu ortadan kaldırmayacağı gibi, evliliğinizi hızla boşanmaya doğru iter.

Boşanmak ise, nafaka, velayet, ayrılık, yeni bir başlangıç, maddi sıkıntılar, sosyal baskı gibi oldukça karmaşık ve uzun bir süreci içerir. Maddi ve manevi olarak her iki tarafın da zarar görmesine neden olur.

Dolayısıyla, yapabileceğiniz en iyi davranış, evliliğinizde neyin yanlış gittiğini düşünmek ve bu yanlışı düzeltmeye odaklanmaktır. Her nekadar eşiniz size “Seni seviyorum. Ama sana aşık değilim” gibi bir ifade kullandıysa da, buna aldırış etmemeli ve evliliği kurtarmak için elinizden geleni yapmalısınız. Çünkü, insanlar gerçek aşkı evlenmeden önce ve evlendikten bir süre sonra daha devam eden arzu ve heyecan duygularıyla karıştırmaktadır. Eşiniz de bu insanlara dahildir. Artık evliliğiniz ilerlemiş ve birbirinize olan heyecanını yitirmiş olabilirsiniz. Ama atladığınız bir nokta, gerçek aşkın bundan sonra başladığıdır. Yani gerçek aşk kişilerin birbirlerine duyduğu geçici heyecandan çok daha fazlasını içerir. Eğer sabırla evliliğinizi kurtarma yolunda ilerlerseniz, evliliğinizi korumanız ve gerçek aşkı bulmanız hiç de zor olmayacaktır.

Şimdi derin bir nefes alın ve tarafsızca düşünün. Evliliğiniz boyunca yaptığınız ve eşinizi sizden uzaklaştıracak özel bir durum var mı? Genellikle kadınlar evliliklerinin kötü gidişatında dış görünüşlerine suç bulurlar. Aslında evlilik problemlerinin sebebi dış görüşünüzle alakalı değildir. Eğer öyle olsaydı binlerce güzel kadın eşleri tarafından aldatılmaz ya da terk edilmezdi değil mi? Sizin ihtiyacınız olan bundan daha fazlasını düşünmek ve asıl soruna ulaşmaktır.

Eğer boşanmanın ailenize getireceği zararlardan uzaklaşmak, kocanızla yeniden güzel bir ilişkiye başlamak ve evliliğinizi kurtarmak istiyor, fakat nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız, size harika bir tavsiyede bulunabilirim. Evlilikle ilgili problemlerin hem kadın hem de erkek açısından nasıl göründüğüne dair bakış açısına sahip olmak ve eşinizin gözünde mükemmel bir eş haline dönmek istiyorsanız “Evliliği Kurtarma Formülü” isimli kitaba bir göz atmanızı tavsiye ederim.

EVLİLİĞİ KURTARMA FORMÜLÜNE İNDİRİMLİ SAHİP OLMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN!

Evliliği Kurtarmanın Yolları” üzerine 1 düşünce

  1. Tavsiyeniz üzere “Evliliği Kurtarma Formülü” isimli e-kitabı aldım. Gerçekten çok iyi hazırlanmış bir kitap. Karmaşık ve uygulaması zor olan hiçbirşey yok. Satın almamın üzerinden daha 1 hafta geçti. Resmen yaptığım biçok şeyin yanlış olduğunun farkına vardım. Umarım herşey daha da iyiye gidecek. Emeği geçenlere teşekkür ederim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>