Belçim Bilgin Erdoğan’ın Biyografisi ve Resimleri

Belçim Bilgin Erdoğan

Doğum Yeri: Ankara

Doğum Tarihi: 31 Ocak 1983

Boyu: 1.63

Estetik: Burun estetiği yaptırdı.

Mesleği: Sinema ve tiyatro oyucusu

Belçim Bilgin Erdoğan, 31 Ocak 1983 tarihinde doğdu. Küçüklükten beri oyuncu olacağını söyleyenlerden birisi olduğunu belirten Belçim Bilgin tiyatroya bu yıllarda bağlandı. İlkokulu Salih Alptekin İlkokulu’nda okuduktan sonra babasının tayini nedeniyle İskenderun’a taşındılar. Ortaokulun son yılı ve lise yıllarını Mehmet Emin Resulzade’nin sosyal ortamında geçirerek 2001′de Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi’nden mezun oldu.

2002′de Hacettepe Üniversitesi Bilgi-Belge Yönetimi Bölümü’nde yüksek eğitimine başladı. Ancak lise yıllarında amatör olarak tiyatroyu deneyen Belçim Bilgin, oyuncu olmayı düşünüyordu. Bir arkadaşının vasıtasıyla Yılmaz Erdoğan’la tanıştı. Bu olaydan sonra Sıfır Kilometre adlı sinema filminde oynayan Belçim okulunu dondurup Paris’e yerleşti. Burada 2 sene kalan Belçim Dol adlı film’de de rol aldı. 2006 yılında Türkiye’ye dönen oyuncu Yılmaz Erdoğan’la evlendi. Hatırla Sevgili adlı dizide Defne karakterini canlandıran Belçim eşi Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı bir oyunda rol almak istediğini de belirtmiştir.23 Ocak 2009 da vizyona giren Güz Sancısı filminde Nemika karakterini canlandırmıştır. Ayrıca Ocak 2011 de Aşk Tesadüfleri Sever adlı filmde baş rol oyuncusu olarak görev almıştır.

Kürt-İslam ayaklanması olan Şeyh Said İsyanı’nı başlatan Şeyh Said’in torunudur. Kendi ifadesine göre ise Şeyh Said, babasının dedesinin büyük ağabeyidir.

belçim bilgin erdoğan

 

belçim bilgin erdoğan

 

belçim bilgin erdoğan

 

belçim bilgin erdoğan

 

belçim bilgin erdoğan

belçim bilgin erdoğan

 

belçim bilgin erdoğan

 

belçim bilgin erdoğan

belçim bilgin erdoğan

 

belçim bilgin erdoğan

belçim bilgin erdoğan

belçim bilgin erdoğan

 

Belçim Bilgin Erdoğan’ın Biyografisi ve Resimleri” üzerine 2 düşünce

  1. Belçim Bilgin Erdoğan’ın Aşk Tesadüfleri Sever filmindeki haline bayıldım. Çok güzel rol yapıyor. çok sempatik ve güzel. Yaptırdığı burun estetiği de ona çok yakışmış.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>