Hipertansiyona (Yüksek Tansiyon) İyi Gelen Meyve ve Sebze Suyu Reçetesi

Hipertansiyona (Yüksek Tansiyon) İyi Gelen Meyve ve Sebze Suyu Reçetesi

Yüksek tansiyon olarak da bilinen hipertansiyon, yetişkin insanların % 25’ini etkileyen bir rahatsızlıktır.  Hipertansiyon terimi, atardamarlardaki büyük kan basıncının 150 mmHg, küçük kan basıncının ise 90mmHg’ye eşit ya da daha fazla olduğu durumlarda kullanılır. Kan basıncını uzun süre yüksek seviyede kalması hastada beyin, böbrek, kalp ve damar hastalıkları riskinin artmasına neden olur. Bu yüzden yüksek tansiyon bir uzman tarafından sürekli kontrol edilmelidir.

Aşırı bir yükselme olmadığı sürece yüksek tansiyon belirtileri anlaşılamaz. Semptomlar başladığı zaman nefes almada zorluk, göğüste baskı, baş dönmesi, yorgunluk, baş ağrısı, uykusuzluk ve gastrointestinal (mide ve bağırsaklarla ilgili) problemler meydana gelir. Yetersiz ve sağlıksız beslenme, sağlıksız yaşam tarzı, sigara, alkol, uyuşturucu gibi kötü alışkanlıklar ve stres yüksek tansiyona neden olabilir.

Stresi kontrol altına alarak, daha sağlıklı beslenip kötü alışkanlıkları bir kenara bırakarak hipertansiyon probleminden kurtulabilinir. Aşağıda hipertansiyon probleminden kurtulmaya yardımcı olacak meyve ve sebze suyu reçetesini bulabilirsiniz.

Malzemeler:

  • 3 adet orta boy havuç
  • 1 adet salatalık
  • ¼ demet maydonoz
  • ¼ kıvırcık marul
  • 1 – 2 diş sarımsak

Hazırlanışı:

Malzemelerin uygun bir meyve ve sebze sıkacağından geçirip karıştırın. Günde 1 ya da 2 defa içebilirsiniz.

Hipertansiyona (Yüksek Tansiyon) İyi Gelen Meyve ve Sebze Suyu Reçetesi” üzerine 8 düşünce

  1. Geri izleme: demi*yelda

  2. Geri izleme: Çörek Otu Faydaları | Diyet Yaparak Fazla Kilolardan Kurtulmak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>