Selülitlerden Kurtulmanın Doğal Yolları

Selülitlerden Kurtulmanın Doğal Yolları

 Birçok bayan bikini giydiği zaman bacak, kalça, karın ve basen bölgelerinde selülit bulunduğu için kendisini kötü hisseder. Selülit, esnek liflerin anormal kalıpları ve alt deri tabakasında bulunan kolajen tarafından oluşur. Aynı zamanda insan vücudundaki doku bozuklukları da bunu tetikler. Ortalama olarak her 10 bayandan 9’unda selülit bulunmakta ve bir çoğu selülitlerden kurtulmanın yollarını tam olarak bilmemektedir. Birçok bayan; televizyonlarda ve dergilerde yer alan mankenlerin, aktrislerin sahip olduğu gibi sıkı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak ister. Bazı selülitli bayanlar, selülitlerden kurtulmak için diyetler uygulamış, bunun sonucunda kilo vermiş, ancak selülitlerinden kurtulamamıştır. Selülitlerden kurtulmanın doğal ve etkili yolları için aşağıdaki yöntemleri takip edin.

1.     Egzersiz Yapmak

Selülitlerden kurtulmak uzun zaman alan bir süreçtir. Tempolu koşu, yürüyüş ve yüzme gibi aktiviteler kan dolaşımını hızlandırır. Her gün 30 dakikanızı bu tür aktivitelere ayırmak sizin için yeterli olacaktır. Düzenli yapacağınız egzersizlerle 1 ay sonunda selülitleriniz üzerinde gözle görülür bir değişim yaşayacaksınız.

2.     Diyet Yapmak

Diyet yapmak, egzersiz yapmada olduğu gibi sonuçları uzun zaman alan etkili bir yöntemdir. Şekerli, yağlı ve toksin içeren gıdalar tüketmemeniz, selülitin azalmasına yardımcı olur. Bol yeşillik, taze sebze ve meyve yağ yakmanıza ve daha sağlıklı bir vücuda sahip olmanıza yardımcı olur.

3.     Vücudu Toksinlerden Arındırmak

Selülit, istenmeyen yağların, toksinlerin ve fazla sıvının birleşmesiyle oluşur. Selülitlerden kurtulmak için öncelikle vücudu toksinlerden arındırarak yağların kolayca erimesini sağlamaktır. Deri altındaki toksinler boşaltım ve terleme yoluyla dışarıya atılır. Ancak idrarı tutmak vücutta zararlımaddelerin birikmesine neden olur ve bu da yağ dokularına zarar verir. Daha sonra bu yağ dokuları selülite dönüşür ve vücutta çukurlu bir görünüme neden olur. Toksinlerden arınmak için şunlar yapılmalıdır:

  • İşlenmiş (doğal olmayan) gıdaları diyet listenizden çıkarın.
  • Günlük taze sebze ve meyveler tüketin. Kahvaltı için meyve, öğle yemeği için salata, akşam yemeğinde ise protein için bir parça et ve sebze uygundur.
  • Bira, şarap,kola ve kafein içeren içecekler, vücutta toksin oluşumuna neden olur. Bu yüzden alkol ve kafeinden uzak durun.
  • Günde 8 bardak veya 2 litre su için. Su, vücudu toksinlerden arındırır.

4.     İyi Bir Selülit Kremi Kullanmak

Selülitlerden kurtulmak için ilgili bölgeye selülit kremi uygulamak, diğer yöntemlerle birleştiği zaman çok iyi bir etki gösterir. Birçok pahalı selülit kreminde bulunan A vitamini gibi maddeler, selülit kremlerinin işe yaradığını kanıtlamıştır. Ancak  önerilen ve kontrol edilmiş selülit kremleri veya losyonlarını tercih etmenizde yarar vardır.

Nuslank X-Tra Gel; göbek inceltme, basen ve bel inceltme, selülit giderme ve sıkılaştırma konusunda devrim yaratan bir kremdir. Uzun siredir Hollanda’da satılmakta olan bu mucize selülit kremi artık Türkiye’de de satışa sunulmuştur.

Buradan X-TRA GEL’i indirimli alabilirsiniz.

Selülitlerden Kurtulmanın Doğal Yolları” üzerine 1 düşünce

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>